<
beta 0.3

Знову без концертів, а в ТЦ обмеження: у МОЗ озвучили, як планують посилити карантин

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме Кабінету міністрів посилити карантинні обмеження. Нові обмеження будуть стосуватися обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат і розважальних зон у торгово-розважальних центрах.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 5-го листопада, пише Громадське.

«Ми хочемо, щоб у торгово-розважальних центрах працювали виключно магазини для того, щоб люди могли купити необхідні їм речі й щоб це не впливало на економіку нашої країни»

розповів Ляшко.

Також МОЗ хоче просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів та обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів.

Окрім того, відомство хоче заборонити діяльність суб’єктів господарювання, які не дотримуються карантину. За словами Ляшка, це дозволить органам контролю застосовувати заходи адміністративного впливу і карати саме тих, хто порушує протиепідемічні норми, а ті, хто дотримуються — щоб могли працювати в умовах карантинних обмежень.

Також МОЗ у своїй постанові хоче рекомендувати суб’єктам господарювання впровадити окремий час для обслуговування людей віком від 60 років. МОЗ просить робити це з 10:00 до 12:00, але наголошує, що це «лише рекомендація».

«Впровадження такої години не забороняє людям похилого віку відвідувати магазини в інший час. Але воно повинно спонукати людей до 60 років не відвідувати магазини, аптеки саме в цей період»

пояснив Ляшко, додавши, що 71% людей, які померли від коронавірусу в Україні, були старше 60 років.

Також МОЗ пропонує встановити нові обмеження у регіонах з «червоною» зоною карантину. Раніше областям дозволялося обирати, які обмеження будуть діяти на цих територіях.

Тепер якщо на території, окрім 320 хворих на 100 тисяч населення, тестування з виявленим інфікуванням перевищує 20% від усіх протестованих, то там не дозволятимуть обирати карантинні обмеження. Тобто, там діятиме повний спектр обмежень. За інформацією Ляшка, зараз в цілому по Україні цей показник становить 19%. Є регіони, де він перевищує 42%.

Окрім іншого, урядовці пропонують розглянути можливість і дозволити працювати на території з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки дитсадкам та школам з 1 по 4 клас. Водночас учнів 5-11 класів рекомендують відправляти на дистанційну освіту. 

Свіже
30.11.2020
В понеділок, 30-го листопада, в Офісі президента відбудеться нарада під час якої буде вирішено питання про введення в Україні повного локдауну. У понеділок в ОПУ ...
30.11.2020
Державна прикордонна служба не впустила в Україну телеведучу російського телеканалу “РБК” через відвідування нею окупованого Криму та заборонила їй в’їзд ...
30.11.2020
У Бердянську Запорізької області група школярів заради відео для Instagram підпалила свого 12-річного друга, у результаті хлопець потрапив до реанімації. ...
30.11.2020
Президент Венесуели Ніколас Мадуро опублікував у Twitter свій номер телефону та закликав додавати його у чати у WhatsApp та Telegram. Це сталося якраз за тиждень до ...
30.11.2020
Друге підвищення мінімальної зарплати в Україні може відбутися не в липні, а наприкінці 2021 року. Це дозволить бізнесу сплачувати менші податки. Про це в ефірі ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"