<
beta 0.3

Знайдене підземелля 18 століття у Володимирі-Волинському потребує реконструкції

Дослідження та реконструкція підземелля, яке цьогоріч виявили у Володимирі-Волинському та тимчасово законсервували піщаною сумішшю, можливе за наявності наукового висновку та підготовленої на його основі проєктно-кошторисної документації.

Як розповіла Суспільному заступниця Володимир-Волинського міського голови Любов Саць, на 95 % знайдене підземелля, за інформацією науковців, є громадською спорудою 18 століття.

“Ще раніше провалля почало обвалюватися, тому реставрувати там треба дуже багато. Звичайно, містить якусь свою історичну цінність. Після дослідження це може бути пам’ятка місцевого значення”

каже посадовиця.

До того, поки міськрада не прийме рішення про подальшу долю знайденого підземелля, єдиним оптимальним варіантом залишається консервація приміщення, каже Любов Саць.

Володимир-Волинська міська рада звернулася до волинських і київських науковців-археологів, які назвали цінові пропозиції за науковий висновок – 400 тисяч гривень і 250 тисяч гривень відповідно.

“Запрошували до нас експерта, який приїжджав, подивився саме провалля, обстежив, передивився фотографії, які ми робили ще до консервації. До робіт фахівці з Інституту археології зможуть приступити не раніше жовтня цього року”

говорить посадовиця. Додає, висновок фахівці формуватимуть не менше двох місяців.

Науковий висновок – це перший етап для того, щоб розпочати виготовлення проєктно-кошторисної документації. Після отримання таких документів у міськраді зможуть назвати вартість дослідження знайдених приміщень.

“Щодо реставрації, то ми лише можемо здогадуватися, скільки вона може вартувати. Це буде в мільйонах вимірюватися. Кошти такі в бюджет ніхто не закладав, бо не думали, що може бути якесь провалля. Розподіл додаткових надходжень може бути тільки в кінці липня, тому будемо подавати пропозиції на сесії, а депутати хай вирішують, чи виділяють вони на це кошти чи ні”

каже заступниця міського голови.

Заступниця міського голови додала: таких підземель на території Володимира-Волинського є декілька.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"