<
beta 0.3

Знайдене підземелля 18 століття у Володимирі-Волинському потребує реконструкції

Дослідження та реконструкція підземелля, яке цьогоріч виявили у Володимирі-Волинському та тимчасово законсервували піщаною сумішшю, можливе за наявності наукового висновку та підготовленої на його основі проєктно-кошторисної документації.

Як розповіла Суспільному заступниця Володимир-Волинського міського голови Любов Саць, на 95 % знайдене підземелля, за інформацією науковців, є громадською спорудою 18 століття.

“Ще раніше провалля почало обвалюватися, тому реставрувати там треба дуже багато. Звичайно, містить якусь свою історичну цінність. Після дослідження це може бути пам’ятка місцевого значення”

каже посадовиця.

До того, поки міськрада не прийме рішення про подальшу долю знайденого підземелля, єдиним оптимальним варіантом залишається консервація приміщення, каже Любов Саць.

Володимир-Волинська міська рада звернулася до волинських і київських науковців-археологів, які назвали цінові пропозиції за науковий висновок – 400 тисяч гривень і 250 тисяч гривень відповідно.

“Запрошували до нас експерта, який приїжджав, подивився саме провалля, обстежив, передивився фотографії, які ми робили ще до консервації. До робіт фахівці з Інституту археології зможуть приступити не раніше жовтня цього року”

говорить посадовиця. Додає, висновок фахівці формуватимуть не менше двох місяців.

Науковий висновок – це перший етап для того, щоб розпочати виготовлення проєктно-кошторисної документації. Після отримання таких документів у міськраді зможуть назвати вартість дослідження знайдених приміщень.

“Щодо реставрації, то ми лише можемо здогадуватися, скільки вона може вартувати. Це буде в мільйонах вимірюватися. Кошти такі в бюджет ніхто не закладав, бо не думали, що може бути якесь провалля. Розподіл додаткових надходжень може бути тільки в кінці липня, тому будемо подавати пропозиції на сесії, а депутати хай вирішують, чи виділяють вони на це кошти чи ні”

каже заступниця міського голови.

Заступниця міського голови додала: таких підземель на території Володимира-Волинського є декілька.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
24.07.2021
За фактом смерті в’язня у Житомирській установі виконання покарань №8 порушили три кримінальні справи. Про це пише Укрінформ з посиланням на пресслужбу Офіса ...
23.07.2021
У Львові 23 липня демонтували центральну скульптурну групу радянського монумента слави – дві бронзові фігури – “батьківщини-матері” та червоноармійця, який ...
23.07.2021
Україна дещо втратила в обсягах експорту до ЄС товарів сільськогосподарського виробництва, але залишається на четвертій позиції в п’ятірці найбільших ...
23.07.2021
36-річний чоловік лише вчора повернувся з тюрми, де відбував покарання вбивство батька, а сьогодні його затримали за вбивство мами. Підозрюваний 21 липня 2021 року ...
22.07.2021
1
Візит Зеленського до Байдена 30 серпня ризикує стати суто протокольним, бо про все вже домовилися за спиною України. Адміністрація Джо Байдена нарешті озвучила ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"