<
beta 0.3

Злочини колишнього керівництва шахти «Надія» розслідуватимуть ГПУ і СБУ

Міністерство енергетики передало до Генеральної прокуратури і служби безпеки України матеріали фінансового аудиту ПрАТ «Шахта «Надія», що свідчать про порушення колишнього керівництва підприємства.

Аудит, проведений фахівцями Міненерго, виявив численні порушення у діяльності попереднього керівництва шахти «Надія» та значні збитки, нанесені підприємству.

Зокрема, приписки обсягів видобутого вугілля призвели до незаконних витрат майже на 50 млн грн, заниження цін на вугільну продукцію спричинило недоотримання доходів сумою понад 36 млн грн, закупівлі за завищеними цінами – принесли збитки близько 20 млн грн.

Водночас, заборгованість перед гірниками зростала і на сьогоднішній день вона складає 51 млн грн. При цьому, реальних фінансових ресурсів та активів для її погашення підприємство не має.

«Гірники шахти «Надія» не повинні розплачуватися за ті злодіяння, які вчинили їх колишні керівники. Управлінці шахти, які довели її до такого стану, мають понести суворе покарання. Відповідні матеріали вже передано до Генпрокуратури та Служби безпеки України. Але на розслідування потрібен час, а ми не можемо залишити людей в біді. Тому ми аналізуємо можливі варіанти допомоги з боку держави», – зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

При цьому, «Надія» ще з 2001 року віднесена до категорії шахт, щодо яких прийнято рішення про ліквідацію, тому підприємство не має права на державну підтримку на часткове покриття витрат із собівартості вугілля.

Зважаючи на юридичну форму підприємства (приватне акціонерне товариство) потрібно провести низку заходів, щоб розпочати фінансування за державною програмою ліквідації вугледобувних підприємств. Орієнтовно фінансування шахти за цією програмою може розпочатися з 2021 р.

Тому Міненерго звернулося до Прем’єр-міністра із проханням сприяти виділенню коштів сумою 51 млн грн із резервного фонду для виплат заробітної платні працівникам шахти «Надія». Кошти мають бути повернені до держбюджету до 25 грудня 2020 року.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The maximum upload file size: 5 МБ.
You can upload: image.

Свіже
22.01.2021
В американському Бостоні тисячі доз вакцини від коронавірусу компанії Moderna були знищені через те, що прибиральник випадково вимкнув холодильник, у якому вони ...
22.01.2021
Газета Times із посиланням на високопоставленого члена уряду Японії повідомила, що у зв’язку з пандемією COVID-19 влада Японії має намір скасувати літні Олімпійські ...
22.01.2021
Люди продовжують знаходити в старих серіях “Сімпсонів” передбачення майбутнього, і цього разу в епізоді 2000-го побачили “Камалу Харіс” – Лізу Сімпсон ...
22.01.2021
У Парижі (Франція) невідомі побили 15-річного українця поблизу Ейфелевої вежі. У Міністерстві закордонних справ повідомили, що він став жертвою конфлікту між ...
22.01.2021
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає доволі успішним результат жорсткого карантину, який триває з 8-го січня, адже кількість нових хворих і ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"