<
beta 0.3

“Замість моря”: Дивовижні українські озера

Не лише на березі моря, а й на березі озера можна чудово провести відпустку або вихідні.  Такий відпочинок у багатьох випадках може бути не тільки набагато доступнішим, а й корисним.

Озер в Україні є багато і кожне з них є по-своєму дивовижним. Ми пропонуєно добірку фантастичних місць в Україні, де можна не тільки оздоровитись, а й здобути нові емоції.

 Лемурійське озеро (або Рожеве).

Розташоване казкове озеро (власне – джерело) у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Це кілометрів за сто від Херсона. 

Вода Лемурійського озера дуже збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Саме ця рожева вода, взаємодіючи із грязями Сиваша, значно посилює їх якості.

Вода в озері настільки солена, що втонути там майже неможливо. Місцеві жителі радять спочатку покупатись у соленому озері, а потім намаститись грязями. На лікування до нього на Херсонщину їдуть туристи з-за кордону, а грязі цього озера вже привернули увагу іноземних косметичних фірм.

Біле озеро.

Біле озеро розташоване поблизу села Рудка. Біле озеро, дійсно – озеро молодості, без жодних жартів. Про воду можна складати вірші і співати оди. Озеро карстового походження з підвищеним вмістом гліцерину, що в перекладі на “людську мову” означає: дно піщане біле, водa м’яка і корисна.

Регулярні лабораторні дослідження показують, що в воді немає шкідливих бактерій. А вміст гліцерину рекордний для українських озер більше 6 міліграмів на літр.

Голубі озера.

Найблакитніші озера України Голубі озера, відомі як «українські Мальдіви», знаходяться в селі Олешня Чернігівської області. Дно покривають поклади особливого кварцового піску, який має природну здатність очищати воду. Озера утворились внаслідок затоплення кар’єру, де видобувався цей пісок. 

Для любителів риболовлі ідеально підійде Середнє озеро. Тут набагато спокійніше і водиться багато риби. А от хто хоче трішки підлікуватися, то їхати краще на Мале озеро. Воно багате на цілющу глину, яка позитивно впливає на суглоби.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"