<
beta 0.3

“Замість моря”: Дивовижні українські озера

Не лише на березі моря, а й на березі озера можна чудово провести відпустку або вихідні.  Такий відпочинок у багатьох випадках може бути не тільки набагато доступнішим, а й корисним.

Озер в Україні є багато і кожне з них є по-своєму дивовижним. Ми пропонуєно добірку фантастичних місць в Україні, де можна не тільки оздоровитись, а й здобути нові емоції.

 Лемурійське озеро (або Рожеве).

Розташоване казкове озеро (власне – джерело) у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Це кілометрів за сто від Херсона. 

Вода Лемурійського озера дуже збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Саме ця рожева вода, взаємодіючи із грязями Сиваша, значно посилює їх якості.

Вода в озері настільки солена, що втонути там майже неможливо. Місцеві жителі радять спочатку покупатись у соленому озері, а потім намаститись грязями. На лікування до нього на Херсонщину їдуть туристи з-за кордону, а грязі цього озера вже привернули увагу іноземних косметичних фірм.

Біле озеро.

Біле озеро розташоване поблизу села Рудка. Біле озеро, дійсно – озеро молодості, без жодних жартів. Про воду можна складати вірші і співати оди. Озеро карстового походження з підвищеним вмістом гліцерину, що в перекладі на “людську мову” означає: дно піщане біле, водa м’яка і корисна.

Регулярні лабораторні дослідження показують, що в воді немає шкідливих бактерій. А вміст гліцерину рекордний для українських озер більше 6 міліграмів на літр.

Голубі озера.

Найблакитніші озера України Голубі озера, відомі як «українські Мальдіви», знаходяться в селі Олешня Чернігівської області. Дно покривають поклади особливого кварцового піску, який має природну здатність очищати воду. Озера утворились внаслідок затоплення кар’єру, де видобувався цей пісок. 

Для любителів риболовлі ідеально підійде Середнє озеро. Тут набагато спокійніше і водиться багато риби. А от хто хоче трішки підлікуватися, то їхати краще на Мале озеро. Воно багате на цілющу глину, яка позитивно впливає на суглоби.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
13.06.2021
Дослідження та реконструкція підземелля, яке цьогоріч виявили у Володимирі-Волинському та тимчасово законсервували піщаною сумішшю, можливе за наявності ...
13.06.2021
12-го червня у потязі №358 Рахів – Київ помер пасажир, який за кілька годин до того впав з верхньої полиці. Про це повідомила прес-служба «Укрзалізниці», пише zaxid.net. ...
13.06.2021
Український музикант і фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук розійшовся з дружиною Лялею Фонарьовою. Разом пара була понад 20 років. Про це артист ...
11.06.2021
9-го червня в районі проведення ООС під час виконання службових обов’язків трагічно загинула лейтенант, заступник командира роти з морально-психологічного ...
11.06.2021
У місті Буча Київської області школярі влаштували фотосесію зі зброєю, під час якої 15-річна дівчина застрелила свого знайомого. 16-річний юнак загинув на місці. В ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"