<
beta 0.3

Їв м’ясо і добре чув: Учені розповіли, яким був один з перших динозаврів Британії

Британські дослідники з’ясували, що найбільш ранній динозавр Великої Британії був моторною всеїдною твариною, яка бігала на двох ногах, на відміну від своїх більш пізніх родичів — бронтозавра і диплодока.

Аспірант Брістольського університету Антоніо Баллель розповів, що йдеться про текодонтозавра і його стан на генеалогічному дереві динозаврів може допомогти зрозуміти еволюцію тварин й те, як вони стали такими великими.

Про це пише Суспільне посилаючись на The Guardian.

Текодонтозавр був зростом приблизно з 10-річну дитину і 1,5 метра в довжину з довгим тонким хвостом. Він жив у тріасовий період понад 205 мільйонів років тому, коли Британія складалася з безлічі островів, оточених морською водою. Він був не лише одним з найбільш ранніх динозаврів, але й одним з перших, хто був виявлений дослідниками у 1834 році, за що отримав прізвисько “Брістольський динозавр”.

Текодонтозавр вважається важливим видом на міжнародному рівні, оскільки дає пояснення еволюційному зв’язку між найпершими динозаврами, які, як вважається, були двоногими м’ясоїдними тваринами розміром з кішку, і великими завроподами, що харчувалися рослинами, ходили на чотирьох товстих стопах, мали довгі шиї, хвости та крихітні голови.

Що їв і як пересувався текодонтозавр давно обговорюється науковцями, але тепер Баллель і його колеги використали комп’ютерну томографію для цифрового вивчення його скам’янілого черепа і 3D-моделювання. Таким чином, науковці побудували копію його мозку і внутрішнього вуха за допомогою порожнин, що залишилися. Це дозволило виявити анатомічні деталі, які можна порівняти з мозком сучасних істот, таких як птахи і крокодили.

Реконструкція його мозку текодонтозавра показала, що він, імовірно, їв м’ясо і ходив прямо на двох ногах, як і його більш ранні предки, чиї скам’янілі останки були виявлені в Південній Америці. Учені вважають, що динозавр зберігав стійкий погляд при швидкому русі.

“У нього була мозкова спритність, щоб вистежити здобич і зловити її, хоча морфологія його зубів передбачає, що рослини були основним компонентом його раціону. Ми думаємо, що острови, на яких він жив, були дуже багаті рептиліями, дрібними ссавцями, комахами та іншими членистоногими, тому вони могли стати дуже хорошим доповненням до його раціону”

сказав Баллель.

Форма внутрішнього вуха текодонтозавра показала, що частота його слуху була відносно високою, тож він розпізнавав звуки від різних тварин.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"