<
beta 0.3

Їв м’ясо і добре чув: Учені розповіли, яким був один з перших динозаврів Британії

Британські дослідники з’ясували, що найбільш ранній динозавр Великої Британії був моторною всеїдною твариною, яка бігала на двох ногах, на відміну від своїх більш пізніх родичів — бронтозавра і диплодока.

Аспірант Брістольського університету Антоніо Баллель розповів, що йдеться про текодонтозавра і його стан на генеалогічному дереві динозаврів може допомогти зрозуміти еволюцію тварин й те, як вони стали такими великими.

Про це пише Суспільне посилаючись на The Guardian.

Текодонтозавр був зростом приблизно з 10-річну дитину і 1,5 метра в довжину з довгим тонким хвостом. Він жив у тріасовий період понад 205 мільйонів років тому, коли Британія складалася з безлічі островів, оточених морською водою. Він був не лише одним з найбільш ранніх динозаврів, але й одним з перших, хто був виявлений дослідниками у 1834 році, за що отримав прізвисько “Брістольський динозавр”.

Текодонтозавр вважається важливим видом на міжнародному рівні, оскільки дає пояснення еволюційному зв’язку між найпершими динозаврами, які, як вважається, були двоногими м’ясоїдними тваринами розміром з кішку, і великими завроподами, що харчувалися рослинами, ходили на чотирьох товстих стопах, мали довгі шиї, хвости та крихітні голови.

Що їв і як пересувався текодонтозавр давно обговорюється науковцями, але тепер Баллель і його колеги використали комп’ютерну томографію для цифрового вивчення його скам’янілого черепа і 3D-моделювання. Таким чином, науковці побудували копію його мозку і внутрішнього вуха за допомогою порожнин, що залишилися. Це дозволило виявити анатомічні деталі, які можна порівняти з мозком сучасних істот, таких як птахи і крокодили.

Реконструкція його мозку текодонтозавра показала, що він, імовірно, їв м’ясо і ходив прямо на двох ногах, як і його більш ранні предки, чиї скам’янілі останки були виявлені в Південній Америці. Учені вважають, що динозавр зберігав стійкий погляд при швидкому русі.

“У нього була мозкова спритність, щоб вистежити здобич і зловити її, хоча морфологія його зубів передбачає, що рослини були основним компонентом його раціону. Ми думаємо, що острови, на яких він жив, були дуже багаті рептиліями, дрібними ссавцями, комахами та іншими членистоногими, тому вони могли стати дуже хорошим доповненням до його раціону”

сказав Баллель.

Форма внутрішнього вуха текодонтозавра показала, що частота його слуху була відносно високою, тож він розпізнавав звуки від різних тварин.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"