<
beta 0.3

Євросоюз виділив Україні транш на €600 млн для підтримки в період коронакризи

Європейський Союз виділив Україні черговий транш на 600 мільйонів євро. Кредит піде на забезпечення макрофінансової стабільності країни.

Там зазначено, що Європейська Комісія від імені ЄС сьогодні виплатила Україні 600 мільйонів євро за програмою макрофінансової допомоги, пов’язаної з COVID-19.

Про це повідомляє Громадське посилаючись пресслужба Єврокомісії.

Україна є сьомою країною, яка отримала таку виплату. Загальний пакет виплат становить 3 млрд євро для десяти країн.

«Ця виплата сприятиме макрофінансовій стабільності в Україні, дозволяючи їй розподіляти ресурси для пом’якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу»

ідеться в повідомленні.

Зазначено, що виплату здійснюють після узгодження Меморандуму про взаєморозуміння цього літа та його ратифікації в середині вересня. Також вплинуло відновлення зобов’язань України продовжувати співпрацю в межах програми МВФ протягом останніх тижнів і прихильності до політичної програми, погодженої з ЄС.

«Україна високо цінує підтримку Європейського союзу. Вдячні Валдісу Домбровскісу (віцепрезидент Єврокомісії — ред.) та Європейській комісії за черговий транш у сумі 600 млн євро. Це зміцнить макрофінансову стабільність України в складні часи пандемії COVID-19»

зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Twitter.

Про яку допомогу йдеться?

У липні Україна підписала з ЄС угоду про 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Ця програма стане додатковим джерелом до вже погодженої бюджетної підтримки в розмірі 500 мільйонів євро.

Допомогу Україна зможе отримати двома траншами по 600 млн євро. За умовами договору, строк погашення кредиту не перевищує 15 років, а відсоткова ставка не перевищує 2% річних (це дуже вигідні умови).

В Офісі президента обіцяють витратити кошти на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ. Однак для того, щоб отримати кошти, Україна має виконати низку вимог.

Які були вимоги від ЄС?

Серед іншого, нова судова реформа, реформування податкової та митниці, ліквідація податкової міліції, незалежність Нацбанку.

МОЗ має передати усі централізовані закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та індивідуальних засобів захисту в ДП «Медичні закупівлі України».

Водночас на практиці Євросоюз зазвичай орієнтується на Міжнародний валютний фонд, про який згадав і Боррель. Співпраця з фондом у червні була куди більш безхмарною, ніж зараз. 10-го червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Перший транш МВФ склав 2,1 мільярда доларів.

Наступний транш Україна мала отримати у вересні, але МВФ його поки не надав, не називаючи причину. У фонді, як заявили нам у серпні, планують продовжити співпрацю з Києвом, але про дату наступного траншу не згадали.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
13.06.2021
Дослідження та реконструкція підземелля, яке цьогоріч виявили у Володимирі-Волинському та тимчасово законсервували піщаною сумішшю, можливе за наявності ...
13.06.2021
12-го червня у потязі №358 Рахів – Київ помер пасажир, який за кілька годин до того впав з верхньої полиці. Про це повідомила прес-служба «Укрзалізниці», пише zaxid.net. ...
13.06.2021
Український музикант і фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук розійшовся з дружиною Лялею Фонарьовою. Разом пара була понад 20 років. Про це артист ...
11.06.2021
9-го червня в районі проведення ООС під час виконання службових обов’язків трагічно загинула лейтенант, заступник командира роти з морально-психологічного ...
11.06.2021
У місті Буча Київської області школярі влаштували фотосесію зі зброєю, під час якої 15-річна дівчина застрелила свого знайомого. 16-річний юнак загинув на місці. В ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"