<
beta 0.3

Як закон про колекторів захистить права позичальників і де можна брати кредит: Пояснюють експерти

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас та адвокат Іван Ліберман пояснили, на захист яких позик розповсюджується ухвалений парламентом закон про врегулювання колекторської діяльності та де брати кредити, аби потім не мати проблем.

Дубас зазначив, що будь-яка людина може зіткнутися з погрозами навіть у повсякденному житті, коли телефонують з невідомого номеру та ставлять незрозумілі питання. Проте в мікрофінансових установах та банках неадекватної колекторської діяльності не може бути, тому “дуже правильно, що зараз намагаються врегулювати це питання”.

Про це пише Суспільне з посиланням на повідомлення в ефірі Українського радіо.

“Протягом трьох місяців від прийняття закону Нацбанку буде дано доручення розробити реєстр колекторських компаній”

пояснив він в ефірі Українського радіо.

Разом з тим, президент Асоціації українських банків наголосив, що переважно проблему колекторської діяльності складають не банки, а мікрофінансові організації.

“Всі часто бачили наклейки “Гроші до зарплати”, де йдеться про маленькі позики, в середньому — 10 тисяч гривень. У таких установах не варто брати позику, аби потім не мати справи з колекторськими компаніями”

порадив він.

За його словами, банки ж кредитують на більші суми й можуть залучити багато інструментів, наприклад, провадження в суді, стягнення на заставу тощо. З малими сумами споживачі ж часто зловживають, беручи кредити у кількох компаній. Він додав, що, маючи фінансову спроможність віддати кредит, людині не варто боятися брати його, адже зараз НБУ зобов’язав всі фінансові установи писати відповідним шрифтом весь вичерпний перелік умов і відсотків, які потрібно буде сплачувати людині.

З Дубасом згоден і адвокат Іван Ліберман, який зауважив, що колектори дуже серйозно підривають авторитет банківської системи України.

“Люди часто асоціюють їх з банківськими установами. Тому, за потреби, я радєу звертатися до офіційних банківських установ, там справді культура, повага та адекватність”

сказав він.

Проте, якщо особа зіткнулась з недобросовісною діяльністю колекторів, адвокат радить звертатись до правоохоронних органів. Також Ліберман наголосив, що на дзвінки представників факторингових компаній можна не відповідати.

“У нас в законодавстві нічого немає щодо обов’язковості відповідати на телефонні дзвінки, адже всюди є слово “кореспонденція”, коли йдеться про письмову комунікацію. А телефонні дзвінки — це другорядне”

зауважив Ліберман.

Він сказав, що треба розуміти, з якою метою телефонують колектори й звертати увагу на їхні слова. Так, якщо колектори “хоча б раз сказали слово, яке вам не сподобалось”, варто одразу звертатися за статтею 189 Кримінального кодексу “Вимагання”. Якщо ж факторингові компанії телефонують і їхні представники намагаються пояснити, що вони викупили пакет заборгованості й мають право стягнення, то залишається лише відкривати кримінальне провадження за статтею 355 КК, де йдеться про примушування до виконання чи невиконання цивільноправових зобов’язань.

Він звернув увагу на те, що у випадку, коли вам у розмові щось не подобається, головне — зафіксувати це на диктофон мобільного телефону або інший носій.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
24.09.2021
1
Журналіст 24 каналу Артем Овдієнко заявив, що розділяє обурення антивакцинаторів примусом до щеплень. Втім просить їх разом з відмовою від вакцинації написати ще й ...
13.09.2021
Кліп української режисерки Таню Муіньо на пісню Montero (Call Me By Your Name) репера Lil Nas X отримав три нагороди премії MTV Video Music Awards 2021. Про це повідомляється на сайті премії, ...
1 вересня – час до школи. У школах Нововолинська пройшли перші дзвоники. Цього року – традиційні. Щоправда, не в усіх ліцеях міста вони були для всіх класів. ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"