<
beta 0.3

Як закон про колекторів захистить права позичальників і де можна брати кредит: Пояснюють експерти

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас та адвокат Іван Ліберман пояснили, на захист яких позик розповсюджується ухвалений парламентом закон про врегулювання колекторської діяльності та де брати кредити, аби потім не мати проблем.

Дубас зазначив, що будь-яка людина може зіткнутися з погрозами навіть у повсякденному житті, коли телефонують з невідомого номеру та ставлять незрозумілі питання. Проте в мікрофінансових установах та банках неадекватної колекторської діяльності не може бути, тому “дуже правильно, що зараз намагаються врегулювати це питання”.

Про це пише Суспільне з посиланням на повідомлення в ефірі Українського радіо.

“Протягом трьох місяців від прийняття закону Нацбанку буде дано доручення розробити реєстр колекторських компаній”

пояснив він в ефірі Українського радіо.

Разом з тим, президент Асоціації українських банків наголосив, що переважно проблему колекторської діяльності складають не банки, а мікрофінансові організації.

“Всі часто бачили наклейки “Гроші до зарплати”, де йдеться про маленькі позики, в середньому — 10 тисяч гривень. У таких установах не варто брати позику, аби потім не мати справи з колекторськими компаніями”

порадив він.

За його словами, банки ж кредитують на більші суми й можуть залучити багато інструментів, наприклад, провадження в суді, стягнення на заставу тощо. З малими сумами споживачі ж часто зловживають, беручи кредити у кількох компаній. Він додав, що, маючи фінансову спроможність віддати кредит, людині не варто боятися брати його, адже зараз НБУ зобов’язав всі фінансові установи писати відповідним шрифтом весь вичерпний перелік умов і відсотків, які потрібно буде сплачувати людині.

З Дубасом згоден і адвокат Іван Ліберман, який зауважив, що колектори дуже серйозно підривають авторитет банківської системи України.

“Люди часто асоціюють їх з банківськими установами. Тому, за потреби, я радєу звертатися до офіційних банківських установ, там справді культура, повага та адекватність”

сказав він.

Проте, якщо особа зіткнулась з недобросовісною діяльністю колекторів, адвокат радить звертатись до правоохоронних органів. Також Ліберман наголосив, що на дзвінки представників факторингових компаній можна не відповідати.

“У нас в законодавстві нічого немає щодо обов’язковості відповідати на телефонні дзвінки, адже всюди є слово “кореспонденція”, коли йдеться про письмову комунікацію. А телефонні дзвінки — це другорядне”

зауважив Ліберман.

Він сказав, що треба розуміти, з якою метою телефонують колектори й звертати увагу на їхні слова. Так, якщо колектори “хоча б раз сказали слово, яке вам не сподобалось”, варто одразу звертатися за статтею 189 Кримінального кодексу “Вимагання”. Якщо ж факторингові компанії телефонують і їхні представники намагаються пояснити, що вони викупили пакет заборгованості й мають право стягнення, то залишається лише відкривати кримінальне провадження за статтею 355 КК, де йдеться про примушування до виконання чи невиконання цивільноправових зобов’язань.

Він звернув увагу на те, що у випадку, коли вам у розмові щось не подобається, головне — зафіксувати це на диктофон мобільного телефону або інший носій.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"