<
beta 0.3

Як захистити дітей у цифровому просторі. Розповідають експерти

Як досягти золотої середини в контролі та довірі до дитини в цифровому просторі та коли варто бити на сполох в ефірі Українського радіо пояснює лікарка-психотерапевтка Євгенія Ігрунова та ІТ-юристка Катерина Дубас.

Євгенія Ігрунова прокоментувала рекомендації Міністерства освіти батькам та вчителям щодо того, як убезпечити дітей в цифровому просторі, пише Суспільне.

“Людина спроможна на дуже багато речей, якщо в неї є мотивація і прагнення. У сучасному світі гаджетів є батьки, які безконтрольно дозволяють дітям користуватися ними, є які повністю контролюють і від цього божеволіють, і є гармонійне поєднання реального життя і життя в інтернеті. Щодо рекомендацій наданих міністерством, то я не бачу в них конкретики. Це просто перелік без покрокової інструкції. Немає відповіді на запитання: як встановити контакт з дитиною? Як контролювати інтернет-простір, щоб залишився момент поваги до дитини і її власного вибору? Тобто алгоритму дій немає. Це має бути відеоуроки з алгоритмом, щоб батьки чітко розуміли як можна робити, а як ні”

пояснила вона.

Катерина Дубас своєю чергою додає, що “не потрібно демонізувати інтернет”.

“Комп’ютерні технології не є чимось страшним, це лише один з модулів роботи, як книжки тощо. Можна створювати додатковий шпигунський софт, аби стежити за тим, що дитина переглядає в інтернеті. Але таке тотальне шпигунство дуже порушує довіру між батьками і дітьми”

зазначає юристка.

На запитання, що робити, щоб дитина більше часу проводила в реальному житті психотерапевтка зазначає, що дитина є віддзеркаленням своїх батьків.

“Хоч вона і є особистістю, яка народилася зі своїм темпераментом, проте її характер формується в соціальному середовищі. Якщо батьки самі постійно сидять в інтернеті чи телевізорі, то дитина, звісно, буде компенсувати відсутність уваги і емоційного контакту з ними перебуванням у соціальних мережах. Для того, щоб дитина більше прагнула займатися спортом, спілкуватися з батьками, таке прагнення має іти перш за все від лідерів – мами, тата тощо. Другий спосіб, це обмеження контенту провайдером відповідно до віку дитини. Відтак дитина може безпечно користуватися інтернетом, де не буде реклами чи посилань, які можуть її дуже сильно вразити і затягнути в певні погані речі”

розповідає Дубас.

Євгенія Ігрунова пояснює, як поводитися з дитиною в підлітковому віці, аби контроль з боку батьків не переходив межі її приватного життя.

“Дитина — особистість з моменту зачаття. Тобто до дитини потрібно ставити як до особистості від самого народження. Коли ми хочемо дати захист, то ми маємо надавати і довіру. Слід надати інформацію про наслідки певних дій, сказати про безумовну любов зі свого боку, тоді дитина, коли бачитиме щось погане, знатиме, що в неї є тил і вона може звернутися до того тилу. Вичитування, критика, оцінювання, нав’язування особливо в підлітковому віці призводить до того, що дитина закривається в собі, не контактує з батьками і може бути втягнута в погані історії. Контроль має полягати в постійній поінформованості дитини про себе про інші приклади, про безпеку. Контакт має бути або через спільну діяльність або через обійми. Обійми – це перший крок до контакту. Коли ми проявляємо повагу і турботу, наші діти також починають нам довіряти і починають ділитися своїми переживаннями”

говорить психологиня.

На запитання, на що мають звернути увагу батьки і вчителі, коли поведінка дитини стає тривожною експертка зазначає: “Це перш за все стійке порушення сну, апетиту та настрою. Це може бути або підвищена агресивність або навпаки постійне мовчання. Також тривожним сигналом є занедбання свого зовнішнього вигляду. Підліткам дуже важливо, як вони виглядають перед друзями. Якщо ж вони перестають слідкувати за своїм зовнішнім виглядом – це також свідчить про певні переживання в житті дитини”.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"