<
beta 0.3

Як розвиватимуться відносини США та України за Байдена: Розповідає посол

Загальна політика Сполучених Штатів Америки стосовно України не зміниться, утім, посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко наголосив, що новообраний президент Джозеф Байден буде більш прискіпливо ставитися зокрема до питань корупції та реформування судової системи.

Єльченко зазначив, що Байден навряд чи буде скасовувати укази свого попередника Дональда Трампа стосовно України. Він також додав, що, на його думку, загальна політика США також не зміниться.

Про це інформує Суспільне.

“Байден набагато кращий за Трампа. Скажімо чесно, Трамп просто Україну не знав і, мабуть, у нього навіть слово “Україна” асоціювалося з певним негативом. Не кажу, що це стосувалося всієї країни, але на якомусь ментальному рівні у нього не було особливої любові до нашої держави”

зазначив Єльченко під час пресконференції та додав, що попри це Трамп ухвалив низку важливих рішень для України, зокрема про введення санкцій проти Росії.

Посол також зазначив, що у 2021 році США збільшили обсяг допомоги Україні на 25 мільйонів доларів лише по лінії Пентагону, і ще більше по лінії держави. Загалом від усіх відомств Україна отримає приблизно 738 мільйонів доларів безпекової допомоги.

Він також наголосив, що є і мінуси того, що Байден гарно знає Україну. Посол наголосив, що новообраний президент буде більш прискіпливо ставитися до тих питань, де Україна відстає від графіка, зокрема у боротьбі з корупцією та реформуванні судовій реформі. Ці два питання, за словами посла, впливатимуть на майбутні відносини між США та Україною.

“Ми маємо зрозуміти, що не можна без кінця сподіватися на те, що нам Америка щось винна. Вони допомагають нам дуже сильно. За сім років російської агресії, американська допомога становила десь чотири мільярди доларів. Це була просто допомога, навіть не інвестиції”

наголосив Єльченко.

Посол також запевнив, що контакти між Україною і США продовжуються попри пандемію.

“За цей рік і ми, й інші країни навчилися працювати дистанційно. Наприклад, ближчими днями у нас відбудеться в такому віртуальному режимі засідання спільної українсько-американської групи з питань роззброєння і безпеки”

повідомив Єльченко.

Крім того, він розповів про підготовку засідань спільної стратегічної групи та групи з питань зовнішньої політики. Дипломат зауважив, що коли в новій адміністрації США відбудуться призначення посадовців, зокрема і в українському напрямі, розпочнеться більш предметна робота.

Єльченко також повідомив, що в умовах пандемії не відбулося понад два десятки запланованих візитів, зокрема через хворобу високопоставлених учасників делегацій.

“Я думаю, що це все протягом цього року відбудеться”

підсумував дипломат.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
05.03.2021
У Волинській області працюватимуть над тим, аби впровадити електронну чергу для вантажних автомобілів, аби зменшити черги на пунктах пропуску. Про це йшлося у ...
05.03.2021
Міністерство охорони здоров’я оприлюднило оновлений перелік країн червоної та зеленої зон за рівнем поширення COVID-19. У списку наводяться дані щодо 194 держав, ...
05.03.2021
5-го березня – останній день для відправлення поштою реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, повідомляє Український центр ...
05.03.2021
Верховна рада ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, яким до 1-го січня 2023 року ...
05.03.2021
Анжела Єременко, яка донедавна працювала помічницею голови Центральної виборчої комісії, звільнилась через критику її публікації у соцмережі про вібратор.  ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"