<
beta 0.3

Як мінімізувати ризики захворіти після занурення в ополонку. Поради експерта

Лікарі попереджають, що для загартовування організму є певні правила, й охочим зануритися на Хрещення у холодну воду треба було готуватися заздалегідь.

За словами експерта, чим здоровіша людина, тим краще вона витримує загартовування. Він зазначив, що купання в ополонці не лише найпотужніша форма загартовування, але і великий стрес для організму, тому молодим людям це легше перенести.

Про те, як саме варто готувати свій організм, в ефірі Українського радіо розповів завідувач просвітницького відділу київського міського центру громадського здоров’я Отто Стойка, пише Суспільне.

“Треба, щоб людина вдома обливалася холодною водою, приймала контрастний душ. І бажано, щоб була поступовість в підготовці”

говорить Отто Стойка.

Він радить починати загартовування ще з літа та продовжувати це робити і восени, коли стане прохолодніше.

“Наприклад, привчати себе виходити на відкрите повітря та до відкритих водойм у будь-яку погоду. Восени це продовжувати. Щодо відкритих водойм – теж вважаю, що не треба робити це дуже часто, бо все ж таки це стрес для організму, а от кілька разів на місяць це треба робити. І, отримуючи такий позитивний стрес, людина себе налаштовує, що йде оздоровлення організму”

зазначив медик.

Експерт пояснив, що загартування дає і фізіологічний, і психологічний вплив, та додав, що після цього люди можуть стверджувати, що вони перестали хворіти, бо вони налаштували себе і ведуть більш здоровий спосіб життя.

Якщо 19-го січня людина вирішила прийти до ополонки, медик дає практичні поради, як мінімізувати ризики захворіти.

“Треба одягати простий, зручний, просторий, теплий одяг. Роздягнутись не складно, складно одягатись потім, коли змерзли руки. При собі необхідно мати килимок, щоб підстелити під ноги, або рушник, і на сухому рушникові одягатись. Підходити треба там, де безпечне місце – неглибоко, безпечне дно. Треба бути з кимось у супроводі, щоб допомогли в разі потреби. І після купання зразу в тепло, тому що загартування має бути короткочасним”

зазначив експерт.

Загартовування може бути не лише купанням, ділиться Стойка власним досвідом.

“Можна пройтись трошки босоніж по снігу, вмитись чистим снігом чи джерельною водою. І цей привід я б рекомендував використати для того, щоб замислитись про наш контакт з природою, над природними факторами, які нас оточують. Повітря, воду, холод не треба боятись, треба розуміти, що вони теж дають нам бадьорість, дають заряд енергії, нові емоції”, – наголосив Стойка.

Медик зазначив, що хоч загартовування і оздоровлює, не варто вважати його панацеєю від усіх хвороб.

“Я, наприклад, перехворів вже коронавірусом, і загартування – це не гарантія, що ти не будеш хворіти. І, якщо говорити про коронавірус, то він взагалі підступний. Ми знаємо випадки, коли дуже фізично розвинені молоді люди дуже важко хворіють. Від коронавірусу імунітет – тільки вакцинація або, коли людина ним перехворіла. Тому не треба якихось ілюзій з цього приводу розвивати й не забувати, що загартування – це один зі способів оздоровлення. І, якщо є якісь хронічні захворювання, треба обов’язково порадитись з лікарем і дізнатись які ризики можуть бути від загартування”

підсумував він.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
27.02.2021
У Луцьку можуть відкрити готель для тварин. Як пояснюють автори ідеї, багато любителів тварин, вирушаючи на відпочинок, нерідко стикаються з проблемою, що робити ...
27.02.2021
Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету міністрів розробити законопроєкт щодо осіб з подвійним громадянством. Про це на ...
27.02.2021
В іспанському місті Малага з’явився перший безпілотний громадський транспорт. Електроавтобус зі штучним інтелектом курсуватиме з центру міста до місцевого ...
27.02.2021
З 1-го квітня в Україні збільшать пенсійний вік для жінок. Під нововведення потрапляють українки, які народилися після 1-го квітня 1961 року. Про це повідомив сайт ...
27.02.2021
Уряд Чехії ухвалив рішення продовжити надзвичайний стан ще на 30 днів та запровадив низку жорстких обмежень у зв’язку з важкою епідеміологічною ситуацією. ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"