<
beta 0.3

WhatsApp тепер передаватиме Facebook персональні дані користувачів: І це не пропозиція, а ультиматум

Месенджер WhatsApp повідомив користувачів, що відтепер передаватиме їхні персональні дані компанії Facebook, бо є його частиною. Засновник месенджера Telegram Павло Дуров вже покепкував із Facebook.

Про це йдеться в оновленій угоді користувача, пише Громадське.

«Як частина компаній Facebook WhatsApp отримує інформацію від інших компаній Facebook і ділиться нею. Ми можемо використовувати інформацію, яку ми отримуємо від них, а вони можуть використовувати інформацію, якою з ними ділимося ми»

йдеться в повідомленні.

В угоді уточнюється, що передавати WhatsApp може реєстраційні дані акаунту, зокрема, номер телефону, дані про транзакції, про взаємодію з іншими користувачами, інформацію про пристрій, IP-адресу тощо.

Такі умови фактично є ультиматумом. Користувачі мають погодитись на нову угоду користувача до 8-го лютого, інакше WhatsApp просто припинить у них працювати, зазначає Ars Technica.

Конкурент кепкує

Засновник месенджера Telegram Павло Дуров присвятив пост новим правилам WhatsApp, зазначивши, що в його месенджері вже пів мільярда користувачів, зокрема, й через таку політику WhatsApp.

«Я чув, що у Facebook є цілий відділ, який з’ясовує причини популярності Telegram… Я щасливий зекономити Facebook десятки мільйонів доларів та безоплатно відкрити наш секрет: поважайте своїх користувачів»

написав він.

Дуров зазначив, що мільйони користувачів WhatsApp обурені новими правилами, тому вони й роблять вибір на користь Telegram.

Проблеми Facebook у США

Нещодавно Федеральна торгова комісія США (FTC) та 48 із 50 американських штатів звинуватили Facebook у зловживанні монопольним становищем і подали антимонопольний позов. У ньому йдеться, що Facebook систематично придушує компанії-конкуренти, просто купуючи їх. Так, зокрема, було з Instagram та WhatsApp. Зараз FTC вимагає у суду зобов’язати Facebook продати Instagram та WhatsApp.

Раніше федеральна торгова комісія вже штрафувала Facebook за монополізм ㅡ тоді компанію змусили виплатити 5 мільярдів доларів штрафу, що стало рекордом для FTC.

Ще трохи про монополізм

Головних гігантів США — Facebook, Google, Apple та Amazon — звинувачують у нечесних бізнес-практиках, унаслідок яких вони закріпили монопольне становище на ринку. Приміром, Apple закидають обмеження в крамниці додатків App Store, через які власники застосунків втрачають частину прибутку. А Google, серед іншого, закидають монополізм через те, що компанія укладала з виробниками смартфонів угоди, завдяки яким Google ставав пошуковиком за замовчуванням.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"