<
beta 0.3

В Україні водійські права видаватимуть за новими правилами

Міністерство внутрішніх справ оновило правила видавання водійських прав. Відповідні зміни було внесено 22-го травня.

Підготовка і перепідготовка водіїв – документи та новації

Свідченням проходження водіями транспортних засобів підготовки та перепідготовки є такі документи:
– свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, інформація про котре наявна в ЄДР МВС;
– документи про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професіями “Водій автотранспортних засобів”, “Водій мототранспортних засобів”, “Водій трамвая”, “Водій тролейбуса”, видані закладом, що має ліцензію на провадження відповідної діяльності у сфері професійно-технічної освіти.

При цьому документ, що засвідчує підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, дійсний для складання іспитів у територіальному сервісному центрі МВС упродовж двох років з дня закінчення закладу.

Згідно з оновленою інструкцією, під час складання теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (зокрема фото- та відеофіксації) процесу.

Особливості складання теоретичного іспиту для водіїв

Теоретичний іспит приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний білет налічує 20 питань, до кожного з яких є від 2 до 5 варіантів відповідей (один з них – правильний).

У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії. Він триває 20 хвилин, починаючи з моменту виведення на екран монітора першого запитання.

Теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо водій допустив три помилки, не дав відповіді у відведений час або використовував додаткові електронні прилади, навчальну літературу, засоби зв’язку, пристрої зчитування, а також підказки інших осіб. Перескласти його можна буде не раніше як через 5 календарних днів, відлік яких починається з наступного після іспиту дня.

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний три місяці.

Практичний іспит для водіїв: як проходитиме

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Насамперед екзаменатор має ознайомити особу з порядком його проведення. Сам практичний іспит проходить у два етапи:

– на майданчику для навчання з початкового керування;

– в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).

При цьому до другого етапу допускаються особи лише в разі успішного проходження першого етапу практичного іспиту. Якщо особа тричі не склала практичний іспит, то вона має пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі, й лише потім допускається до наступного іспиту. Відновлення втраченого водійського посвідчення Читайте також Євросоюз посилив правила роботи далекобійників У разі втрати або викрадення водійського посвідчення оформлення та видача нового здійснюється без складання іспитів. Якщо власник втратив посвідчення водія, яке було отримане вперше, ТСЦ МВС видає нове. При цьому воно вважається таким, що видане вперше, й дійсне впродовж терміну, що був вказаний у втраченому або викраденому посвідченні.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
13.06.2021
Дослідження та реконструкція підземелля, яке цьогоріч виявили у Володимирі-Волинському та тимчасово законсервували піщаною сумішшю, можливе за наявності ...
13.06.2021
12-го червня у потязі №358 Рахів – Київ помер пасажир, який за кілька годин до того впав з верхньої полиці. Про це повідомила прес-служба «Укрзалізниці», пише zaxid.net. ...
13.06.2021
Український музикант і фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук розійшовся з дружиною Лялею Фонарьовою. Разом пара була понад 20 років. Про це артист ...
11.06.2021
9-го червня в районі проведення ООС під час виконання службових обов’язків трагічно загинула лейтенант, заступник командира роти з морально-психологічного ...
11.06.2021
У місті Буча Київської області школярі влаштували фотосесію зі зброєю, під час якої 15-річна дівчина застрелила свого знайомого. 16-річний юнак загинув на місці. В ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"