<
beta 0.3

В Україні покарання за викрадення автомобіля прив’яжуть до його вартості

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект № 3301, яким посилила відповідальність за крадіжку авто. Тяжкість злочину встановлюватимуть, виходячи з вартості автомобіля, а не з вартості його ушкоджень.

За цей закон проголосувало 309 нардепів. Вони також замінили у відповідних нормах слова “завдали значних матеріальних збитків” на “вчинені в значних розмірах” і “вчинені у великих розмірах”, тим самим визначивши кваліфікаційною ознакою вартість автомобільного транспорту.

Про це пише Уніан посилаючись на “112 Україна”.

Що зміниться?

Закон вносить зміни в ст. 289 (“Незаконне заволодіння транспортним засобом”), 290 (“Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу”) КК України та ст. 250 (“Проведення негласної слідчої (розшукової) дії до винесення постанови слідчого судді”) Кримінально-процесуального кодексу України.

Покарання за викрадення

Відтепер за викрадення авто загрожує від 3 до 5 років обмеження або позбавлення волі (без застосування штрафу). За ті ж дії організованою групою або поєднані з насильством – від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Тяжкість злочину встановлюватимуть, виходячи з вартості автомобіля, а не з вартості його ушкоджень. За так зване перебивання номерів кузовів, моторів – передбачено до 5 років в’язниці. Кримінальна відповідальність за організацію роботи місць, де крадені автомобілі зберігаються, розкомплектовуються або переобладнуються, мова про “чорних СТО”, – до 5 або ж до 7 років, якщо цим займається організована злочинна група.

Посилення покарання

14-го липня 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо вдосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом” (№3301).

Зміни були внесені до статті 289 Кримінального кодексу. Згідно з ними, замість розмірів кваліфікуючих ознак злочинів у вигляді завданої матеріальної шкоди вводиться така ознака, як вчинення цього злочину у великих розмірах.

Під значний розмір підпадав злочин, скоєний на суму від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (105 тисяч 100 гривень – 262 тисяч 750 гривень), а під великий розмір – злочин, скоєний на суму понад 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Свіже
Афганські сили безпеки вбили одного з лідерів «Аль-Каїди», який перебував у списку “найбільш розшукуваних терористів” ФБР. Як зазначається, афганські сили ...
25.10.2020
У США почався новий судовий процес щодо затонулого у 1912 році “Титаніка”. На процесі мають вирішити чи варто діставати на поверхню людські рештки, які все ще ...
25.10.2020
Археологи виявили поруч містом Созополь в Болгарії під водою стародавнє поселення, яке було засноване 7 тисяч років тому. Про це розповідається в сюжеті Радіо ...
25.10.2020
Опитування, ініційоване президентом України Володимиром Зеленським, не відбувається біля 45% виборчих дільниць по всій Україні, свідчать дані громадянської ...
25.10.2020
Поліція склала адміністративний протокол за дрібне хуліганство стосовно активістки руху Femen, яка оголилася в неділю біля виборчої дільниці в Києві, де голосував ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"