<
beta 0.3

В Індії після святкування «фестивалю вогнів» небо затягнуло токсичним смогом

На півночі Індії небо повністю перекрив токсичний смог від використання петард. У ніч із 14-го на 15-те листопада їх запускали на честь святкування Дівалі ㅡ індуїстського фестивалю вогнів.

Напередодні святкувань влада Індії заборонила використовувати петарди та феєрверки, однак громадяни все одно запускали тисячі вогнів під час святкувань.

Про це пише Громадське посилаючись на Reuters.

На ранок 15-го листопада повітря на півночі країни було повністю їдким димом. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що в місті Нью-Делі середній рівень забруднення повітря в 9 разів перевищував норму.

Значне забруднення повітря обурило екологів: засновник некомерційної екологічної групи Swechha Вімленду Джа заявив, що:

«боги тепер будуть дуже задоволені, що їх послідовники підривали петарди та придушували молодь».

Водночас багато людей висловлювалися на захист використання петард, мовляв, це давня традиція.

«Ви розумієте, як уся Індія, усі регіони протистояли забороні петард? Це ніби форма індуїстської боротьби за свободу»

написав у Twitter Тарун Віджай, лідер партії «Бхаратія Джаната» прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді.

Забруднення повітря в столиці Індії, Нью-Делі, як правило, погіршується в жовтні та листопаді через те, що фермери спалюють сільськогосподарські відходи, а також через роботу вугільних електростанцій, рух транспорту та просто безвітряні дні.

Цього року забруднення повітря викликало в мешканців більшу тривогу через поширення коронавірусного захворювання. Людям, що мають проблеми з диханням, нелегко перебувати в індійських містах, а лікарі попередили про можливе ускладнення хвороб.

Дівалі (також відоме як Діпавалі) ㅡ головне індійське свято-фестиваль, фестиваль вогнів, що символізує перемогу світла над темрявою, своєрідний індійський Новий рік.

Світло в це свято має сакральне значення, тому люди запалюють на вулицях тисячі вогнів: ліхтарі на будівлях і деревах, спускають на воду глиняні човники із запаленими вогниками, підпалюють феєрверки та бенгальські вогні.

Індійці, які не можуть дозволити собі придбати феєрверки, виготовляють їх самотужки або купують петарди та хлопавки. Найдешевшими (і найнебезпечнішими) з них є дрібки пороху, загорнуті в пальмове листя, з ґнотом для підпалу.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...