<
beta 0.3

В Індії після святкування «фестивалю вогнів» небо затягнуло токсичним смогом

На півночі Індії небо повністю перекрив токсичний смог від використання петард. У ніч із 14-го на 15-те листопада їх запускали на честь святкування Дівалі ㅡ індуїстського фестивалю вогнів.

Напередодні святкувань влада Індії заборонила використовувати петарди та феєрверки, однак громадяни все одно запускали тисячі вогнів під час святкувань.

Про це пише Громадське посилаючись на Reuters.

На ранок 15-го листопада повітря на півночі країни було повністю їдким димом. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що в місті Нью-Делі середній рівень забруднення повітря в 9 разів перевищував норму.

Значне забруднення повітря обурило екологів: засновник некомерційної екологічної групи Swechha Вімленду Джа заявив, що:

«боги тепер будуть дуже задоволені, що їх послідовники підривали петарди та придушували молодь».

Водночас багато людей висловлювалися на захист використання петард, мовляв, це давня традиція.

«Ви розумієте, як уся Індія, усі регіони протистояли забороні петард? Це ніби форма індуїстської боротьби за свободу»

написав у Twitter Тарун Віджай, лідер партії «Бхаратія Джаната» прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді.

Забруднення повітря в столиці Індії, Нью-Делі, як правило, погіршується в жовтні та листопаді через те, що фермери спалюють сільськогосподарські відходи, а також через роботу вугільних електростанцій, рух транспорту та просто безвітряні дні.

Цього року забруднення повітря викликало в мешканців більшу тривогу через поширення коронавірусного захворювання. Людям, що мають проблеми з диханням, нелегко перебувати в індійських містах, а лікарі попередили про можливе ускладнення хвороб.

Дівалі (також відоме як Діпавалі) ㅡ головне індійське свято-фестиваль, фестиваль вогнів, що символізує перемогу світла над темрявою, своєрідний індійський Новий рік.

Світло в це свято має сакральне значення, тому люди запалюють на вулицях тисячі вогнів: ліхтарі на будівлях і деревах, спускають на воду глиняні човники із запаленими вогниками, підпалюють феєрверки та бенгальські вогні.

Індійці, які не можуть дозволити собі придбати феєрверки, виготовляють їх самотужки або купують петарди та хлопавки. Найдешевшими (і найнебезпечнішими) з них є дрібки пороху, загорнуті в пальмове листя, з ґнотом для підпалу.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...