<
beta 0.3

Уявлення про щастя залежить від країни проживання: Для України — ближча модель індивідуального, а не колективного щастя

Американські науковці заявили, що уявлення про те, що таке щастя, залежить від країни, у якій проживає людина, та від того, які цінності у цій країні важливі.

Зазвичай під час дослідження щастя вчені використовують західну модель сприйняття цього поняття, уникаючи інших концепцій. У західній концепції у пріоритеті — незалежність людини та її особисті досягнення. Натомість існує також східна концепція щастя, яка концентрується на гармонії з людьми навколо та соціальних контактах.

Відповідне дослідження опублікували у Plos One, пише Громадське.

Американські науковці вирішили опитати 15 358 людей із 63 країн світу, зокрема й з України, щодо того, яка концепція щастя їм ближча. Вони попросили учасників заповнити два тести: перший — це шкала суб’єктивного щастя, яку розробили у США, інший — шкала взаємозалежного щастя, яку придумали в Японії.

Шкала суб’єктивного щастя містила чотири питання, на які учасники мали відповісти за 7-бальною шкалою. Наприклад: «У порівнянні з більшістю своїх однолітків, я вважаю себе…» Відповідь 1 означає менш щасливим, 7 — більш щасливим.

У шкалі взаємозалежного щастя було 9 питань, на які потрібно відповідати за 5-бальною шкалою. Наприклад: «Я вважаю, що я настільки ж щасливий, як люди навколо мене». Де 1 — «категорично не погоджуюся», а 5 — «повністю погоджуюся».

Які результати?

Як бачимо, головна відмінність двох концепцій у тому, що «суб’єктивне щастя» передбачає незалежне задоволення життям, а «взаємозалежне» — колективне задоволення. У так званій західній моделі одним із показників щастя є самоповага, а у східній важливіша гордість за родину та друзів, ніж за себе.

Результати опитування підтвердили, що концепція про взаємозалежне щастя більше підходить людям, які проживають у східних країнах, зокрема Азії. Концепція суб’єктивного щастя ближча для жителів Європи, Північної та Південної Америки.

У середньому жителі Європи, зокрема й Східної, надавали перевагу концепції суб’єктивного щастя, а не взаємозалежного. Українці майже однаково підтримували концепції індивідуального та колективного щастя, але суб’єктивному надавали більше переваги.

Крім того, результати показали, що жодна з цих концепцій не близька країнам Африки, тому надалі потрібно досліджувати уявлення про щастя у людей цього регіону.


Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Максимальный размер загружаемого файла: 5 МБ. Вы можете загрузить: изображение. Drop file here

Свіже
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
24.09.2021
1
Журналіст 24 каналу Артем Овдієнко заявив, що розділяє обурення антивакцинаторів примусом до щеплень. Втім просить їх разом з відмовою від вакцинації написати ще й ...
13.09.2021
Кліп української режисерки Таню Муіньо на пісню Montero (Call Me By Your Name) репера Lil Nas X отримав три нагороди премії MTV Video Music Awards 2021. Про це повідомляється на сайті премії, ...
1 вересня — час до школи. У школах Нововолинська пройшли перші дзвоники. Цього року — традиційні. Щоправда, не в усіх ліцеях міста вони були для всіх класів. ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"