<
beta 0.3

Уряд вводить “податок” на смартфони, планшети, телевізори та папір: що тепер буде

Мінекономіки дозволило двом приватним організаціям збирати з імпортерів по всій країні винагороду за авторський контент з кожного проданого смартфона, планшета, телевізора і навіть офісного паперу. До чого це може призвести?

В Україні у 2020 році майже на 5% можуть подорожчати смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, аудіосистеми, жорсткі диски, принтери та офісний папір, – про це пише Економічна Правда.

Після ухвалення закону про управління майновими правами правовласників та рішень Мінекономіки почне працювати збір за приватне копіювання.

Логіка збору передбачає, що кожен власник смартфона чи телевізора завантажує на пристрій музику, фільми та електроні книги і безкоштовно їх споживає. Через це страждають автори контенту.

Для надання правовласникам винагороди імпортери техніки повинні включити у вартість товару збір за приватне копіювання і виплачувати його організації колективного управління (ОКУ), а вона виплачуватиме винагороду авторам.

Для початку імпортери повинні узгодити з ОКУ розмір збору з кожного виду техніки. Переговори з цього приводу почалися у квітні 2020 року, але результатів досі нема через кардинальні протиріччя між учасниками.

Імпортерів представляє Європейська бізнес-асоціація, яка вважає запропоновані тарифи пережитком минулого. ЄБА переконана, що запровадження збору дасть ще більше переваг продавцям нелегальної техніки.

ОКУ представлена Українським музичним альянсом та Всеукраїнською агенцією авторських прав. Вони стверджують, що в частині приватного копіювання система відрахувань існує у більшості країн світу.

Коли буде встановлений тариф

Переговори між імпортерами та ОКУ про розмір тарифів призупинені до завершення карантину на прохання Європейської бізнес-асоціації.

ЄБА запропонувала зупинити дію закону до кінця 2020 року через економічну кризу, від якої страждають імпортери і продавці побутової техніки.

В УМА виступають проти цього, оскільки, за словами представника організації, від кризи страждають також автори та виконавці.

Отже, збори з імпортної техніки і паперу в Україні поки що не діють.


Коментарі
 • Таким чином, сплативши збір, я маю право копіювати авторський контент безкоштовно? Все ж сплачено наперед :

 • Цікаво, чи знайдеться зараз хоч один ідіот, який буде розруковувати книжку на принтері з використанням офісного паперу, як це було у вісімдесяті? Вони б ще на рентген-плівку ввели податок, бо в шістдесяті на старі рентген-знімки нелегально писали грамофонні диски (“музика на ребрах). Винахїдливості зе-бариг в пошуку, де ще можна обідрати зе-лохів, можна тільки позаздрити.

  1. Це не зебариги. Точніше не тільки Зе. Вже роки існує лобі яке через подібні закони грабує людей. Сюди відносяться ексклюзивне право на імпорт (коли крім фірми рога і копита ніхто не може ввезти кросівки Адідас чи телевізори Самсунг) і намагання оподаткувати міжнародні посилки. Та навіть при впровадженні цифрового телебачення шустрики вирішили влаштувати монополію – там вирішили зрубати бабло і з населення за декодери і з каналів за трансляцію.

 • Якісь незрозумілі чуваки будуть отримувати гроші, тому що можливо хтось десь щось скопіював. Збір з паперу, бо на ньому хтось може надрукувати копію книжки?…

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

  Свіже
  30.04.2021
  Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
  30.04.2021
  Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
  30.04.2021
  Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
  30.04.2021
  Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
  29.04.2021
  Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
  Оксана Мороз
  Оксана Мороз
  засновниця ініціативи "Як не стати овочем"