<
beta 0.3

Україна має намір вийти із ще однієї угоди СНД

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт «Про вихід з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності».

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт розроблено в рамках виконання плану щодо виходу України з міжнародних договорів, які було укладено державами-членами СНД.

Як передає Укрінформ з посиланням на сайт парламенту, відповідний законопроєкт № 0088 вніс Кабінет Міністрів.

«Верховна Рада постановляє: вийти з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності, вчиненої 19-го листопада 2010 р. в м. Санкт-Петербурзі та ратифікованої Законом України від 21-го грудня 2011 р»

наголошується у законопроєкті.

Зазначена угода була розроблена з метою координації спільної діяльності з удосконалення міждержавної системи охорони і захисту інтелектуальної власності, протидії правопорушенням у сфері інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони і захисту інтелектуальної власності. Угоду підписали Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизька Республіка, Молдова, Російська Федерація, Таджикистан, Узбекистан та Україна.

Статтею 2 угоди передбачено створення та функціонування Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності, яка формується з керівників органів державної влади держав-учасниць Угоди та є органом галузевого співробітництва СНД. Міждержавна рада, зокрема, координує спільну діяльність держав-учасниць Угоди, розробляє рекомендації зі створення системи підвищення ефективності правової охорони й захисту інтелектуальної власності, протидії недобросовісній конкуренції у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності, протидії виробництву й розповсюдженню контрафактної продукції, удосконалення механізмів захисту об’єктів промислової власності, авторського права та суміжних прав.

Натомість, як наголошується у записці, представники України тривалий час не брали участі у засіданні ради, а чинні двосторонні угоди забезпечують належний рівень захисту інтелектуальної власності.

Як повідомлялося, 19-го травня 2018 року тодішній Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2-го травня 2018 року «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності незалежних держав».

В рамках реалізації вказаного плану Україна 23-го листопада 2020 року затвердила вихід з договору про проведення узгодженої монопольної політики Співдружності незалежних держав (СНД). Відповідний документ підписав Президент Володимир Зеленський.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The maximum upload file size: 5 МБ.
You can upload: image.

Свіже
28.01.2021
Курсанти Національної академії сухопутних військ у Львові підкорили найвищу вершину України – Говерлу та запросили своїх побратимів із Одеської військової ...
28.01.2021
В Україні за минулу добу, 27-го січня, коронавірусну хворобу виявили у 5 529 людей. Також 11 946 пацієнтів одужали, а 149 — померли від ускладнень. До лікарень потрапила 1 941 ...
28.01.2021
Рішення Конституційного суду Польщі про майже повну заборону абортів, яке викликало хвилю протестів по всій країні, набуло чинності. У найбільших містах країни ...
27.01.2021
Кіберполіція викрила транснаціональне угруповання хакерів у розповсюдженні найнебезпечнішого в світі комп’ютерного вірусу “EMOTET”. Про це повідомляє ...
27.01.2021
У Москві силовики прийшли з обшуком до квартири російського опозиціонера Олексія Навального. З якої причини проводяться обшуки, невідомо. Про це в Twitter ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"