<
beta 0.3

У Великій Британії розробляють «універсальну» вакцину від коронавірусу: Вона має захищати від усіх його мутацій

Група науковців із британського Ноттінгемського університету заявила про початок розробки «універсальної» вакцини від коронавірусу, що буде здатна формувати імунітет навіть проти його мутацій — зокрема й тих, які ще не виникли.

«Універсальність» вакцини досягатиметься тим, що вона буде виявляти білки в ядрі вірусу, які практично не піддаються процесам мутації. А отже, щеплення таким препаратом забезпечуватиме кращий і надійніший захист від COVID-19.

Про це пише Громадське.

Наразі не всі вакцини показують достатню дієвість у подоланні мутацій коронавірусу. Так, Південно-Африканська Республіка призупинила вакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca через його неефективність проти тамтешнього штаму коронавірусу.

Тому група науковців із Ноттінгемського університету розробляє «універсальну» вакцину від коронавірусу разом із компанією Scancell, яка спеціалізується на розробці вакцин від раку, повідомляє The Telegraph.

Їхня вакцина скеровується не лише на так званий шипоподібний білок (за його допомогою коронавірус «входить» у клітину й інфікує її), а й на нуклеокапсид вірусу (це фактичне ядро вірусу, яке зберігає його генетичну інформацію).

Саме останній чинник і робить вакцину «універсальною», запевняють розробники. Адже нинішні найбільш поширені мутації коронавірусу пов’язані зі зміною його шипоподібного білка, а не нуклеокапсиду.

Таким чином теоретично вакцина в разі доведення її дієвості буде здатна виявляти й виробляти імунітет проти всіх варіантів коронавірусу — зокрема й тих, які викликали спалахи захворюваності на MERS і SARS.

У Scancell, однак, про це говорять доволі обережно:

«Ми не те щоб заявляємо, що це буде вакцина проти всіх коронавірусів, але в неї є потенціал стати такою просто через те, як вона функціонуватиме»

цитує заяву представника компанії The Telegraph.

У Ноттінгемському університеті заявляють, що лабораторні випробування на мишах показали непогані результати щодо ефективності їхнього препарату. За найбільш оптимістичними підрахунками, «універсальна» вакцина від COVID-19 може бути готова протягом року.

Однак, зазначає The Telegraph, людство досі не розробило універсальної вакцини проти, приміром, грипу. Хоча наразі такий препарат, розроблений за схожою технологією, що й «універсальна» вакцина від COVID-19, тестує французька компанія Osivax.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
24.02.2021
Кабінет міністрів України 24-го лютого погодив додаткові обмеження пасажирських перевезень на території регіонів із «червоним» рівнем епідеміологічної ...
24.02.2021
Кабінет Міністрів на засіданні 24-го лютого призначив Володимира Тафтая на посаду очільник Державного космічного агентства. З 2019 року Володимир Тафтай працював у ...
В Україні 24-го лютого зробили перше щеплення проти коронавірусу. Її отримав лікар-реаніматолог із Черкас, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної ...
24.02.2021
У Німеччині зафіксували найбільше температурне коливання температури в історії. За тиждень потеплішало на 41,9 градуса. Рекордне підвищення температури повітря ...
24.02.2021
Адміністрація відеохостингу YouTube заблокувала популярний канал хорватського шахіста Антоніо Радича за «шкідливий і небезпечний» контент, оскільки штучний ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"