<
beta 0.3

У світі падає народжуваність попри пандемію: Чому й до чого це може призвести

Попри пандемію COVID-19 у США та деяких частинах Європи спостерігається різкіший спад народжуваності, ніж за відсутності світових карантинних обмежень. Німецькі дослідники заявили, що це триватиме до серпня 2021 року.

У різних частинах Італії народжуваність знизилася на 21,6% станом на початок 2021 року, тоді як Іспанія повідомляє про зниження на 20%, що є найнижчим рівнім з моменту початку ведення статистики у країні.

Про це пише Суспільне посилаючись на BBC.

Через дев’ять місяців з початку пандемії Франція, Корея, Тайвань, Естонія, Латвія і Литва повідомили про щомісячні показники народжуваності в грудні або січні, які були найнижчими за понад 20 років.

Німецький науковець Джошуа Уайлд і його команда з Інституту демографічних досліджень передбачили таке зниження, і їх дослідження демонструють, що ефект (принаймні у США) може тривати протягом кількох місяців.

Вони вивчили поширеність пошукових запитів Google в США, таких як “тест на вагітність” або “ранкова нудота”. У жовтні вони прогнозували, що до лютого народжуваність знизиться на 15,2%. Тепер вони заявляють, що спад триватиме до серпня.

За їх словами, це буде найбільше падіння народжуваності за понад сторіччя, яке перевершить навіть часи Великої депресії 1929 року.

Тим часом уряд Індонезії прогнозує, що через пандемію народиться півмільйона незапланованих дітей. Під час карантину уряд розсилав автівки по містах, передаючи повідомлення з гучномовців.

“Будь ласка, тримайте себе в руках. Ви можете вийти заміж. Але не завагітніти”

йшлося у повідомленні.

Національне агентство з планування сім’ї країни повідомляє, що до 10 мільйонів осіб припинили використовувати протизаплідні засоби, тому що в часи посиленого карантину вони не могли потрапити до клініки чи аптеки.

Причини спаду у США та Європі

Одна з теорій причин зниження народжуваності під час пандемії COVID-19 полягає у тому, що люди менше займаються сексом.

Звіт Інституту Кінсі при Університеті Індіани в США показав, що 40% опитаних людей, незалежно від статі і віку, повідомили про зниження свого сексуального життя під час пандемії. Невелике опитування в Китаї дало аналогічні результати. У Південній Азії опитування не показало зниження.

Психологи і сексологи кажуть, що до цих результатів слід ставитися обережно, оскільки люди по-різному реагують на те, як пандемія впливає на їх сексуальність і стосунки: у деяких людей стрес збільшує сексуальне бажання, а в інших — вбиває.

Видання зазначає, що протягом історії в різних країнах економічна впевненість приводила до зростання народжуваності, а невизначеність — до зниження. Дослідження планів народжуваності в Європі показало, що люди в Німеччині, Франції та Великій Британії, які жили в районах, які найбільше постраждали від COVID-19, з більшою ймовірністю відкладали народження дітей. Водночас низка багатших країн Північної Європи, які відносно добре впоралися з пандемією, такі як Нідерланди, Норвегія, Данія і Фінляндія, не повідомляли про зниження народжуваності.

Які можуть бути наслідки

Дослідники прогнозують, що у майбутньому буде менше людей працездатного віку, буде менше податкових надходжень на виплату пенсій і медичне обслуговування людей літнього віку. У цієї проблеми є рішення — наприклад, підвищення пенсійного віку або заохочення імміграції, але такі дії матимуть політичні наслідки.

Багато країн безуспішно намагалися збільшити число новонароджених. У червні минулого року економісти інституту Брукінгса у США підрахували, що народжуваність в США скоротиться на 300-500 тисяч немовлят. Водночас опитування планів народжуваності в Європі показало, що 50% громадян Німеччини та Франції, які планували завести дитину в 2020 році, відклали цю ідею. В Італії 37% заявили, що повністю відмовилися від таких планів. Звіт Центру з контролю і профілактики захворювань США вказує на 8%-ве зниження народжуваності у грудні 2020 року.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
17.04.2021
16-го квітня, близько 14:30 до поліції надійшло повідомлення, що у квартирі по вулиці Адама Міцкевича обласного центру виявлено господаря без ознак життя. На місце ...
17.04.2021
Хоча погода і не радує теплом – природа все ж потроху прокидається. Паралельна реальність і світ… Яких ми часто просто не помічаємо. Про це пише луцький ...
17.04.2021
У Вараському районі на Рівненщині під колесами легковика загинув пішохід. Смертельний наїзд стався 16-го квітня, близько 01:15 поблизу села Нетреба під час ...
17.04.2021
Відомий білоруський співак Тіма Білорусських приголомшив зізнанням. Артист, якого наприкінці січня затримали з гашишом, відповів у суді. Під час суду 22-річний ...
17.04.2021
Яна радіє, що всі ці пригоди позаду. І навіть уже зателефонувала бабусі, яка не знала, як яскрава онучка відпочиває. Їй соромно і вона впевнена, що у в’язниці ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"