<
beta 0.3

США затвердили препарат від коронавірусу «Ремдесивір», який раніше розкритикувала ВООЗ

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) схвалило противірусний препарат «Ремдесивір» для лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

Ще з травня 2020-го року у США почали використовувати цей препарат, але тільки в екстрених випадках. У нього був відповідний статус «emergency».

Про це пише Громадське посилаючись на відповідний документ

Однак тепер Управління з санітарного нагляду визнало препарат «Ремдесивір», який носить торговий бренд Velklury, безпечним і ефективним для лікування «пацієнтів з COVID-19, яким потрібна госпіталізація». 

Згідно з результатами дослідження Національного інституту охорони здоров’я США, «Ремдесивір» в середньому скоротив час відновлення у хворих на COVID-19 на п’ять днів — з 15 до 10.

Не все так однозначно

Минулого тижня Всесвітня організація охорони здоров’я після свого дослідження заявила, що «Ремдесивір» «майже не впливає» на ризик померти через ускладнення COVID-19 та не допомагає швидше одужати.

Що таке «Ремдесивір»?

Препарат розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після прийняття «Ремдесивіру». Водночас підтвердженої ефективності препарат не мав.

Крім того, цим препаратом лікували американського президента Дональда Трампа. Водночас деякі пацієнти після лікування цим препаратом скаржаться на порушення роботи нирок.

Як пише CNN, перед дослідженням ВООЗ у США заявляли, що «Ремдесивір» приблизно на третину зменшує час лікування у пацієнтів із важким перебігом хвороби, але мало допомагає тим, хто має легкі симптоми.

Свіже
24.11.2020
У російському Санкт-Петербурзі батько взяв у заручники власних дітей і погрожує їх вбити. У чоловіка є сокира і може бути зброя. Подробиці – у сюжеті випуску ...
24.11.2020
Дві великі японські компанії в галузі електроніки Canon і Sony розробляють шляхи створення живих виступів і заходів за допомогою технології тривимірного відео нового ...
24.11.2020
Президент Володимир Зеленський анонсував декілька державних програм, які мають фінансово підтримати підприємців, чия діяльність на час «карантину вихідного ...
24.11.2020
У Києві 24-го листопада закрили на вхід і вихід станцію метро “Хрещатик” через загрозу мінування. Про це повідомили в прес-службі КП “Київський ...
24.11.2020
BBC оприлюднило перелік зі 100 найвпливовіших жінок світу, до якого потрапила українська підприємиця Анастасія Волкова, яка допомагає фермерам із врожаєм завдяки ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"