<
beta 0.3

У США створили тектонічну карту Землі, яка може показати, що було на території вашої батьківщини мільйони років тому

Американський вчений створив інтерактивну карту, що дозволяє користувачам побачити, як їхня батьківщина рухалась планетою в ході тектонічних рухів протягом останніх сотень мільйонів років. Карта також дозволяє дізнатися, звідки походять рептилії, коли з’явилися комахи або де вперше зацвіли квіти.

Вивчити більше про нашу планету можна у відповідному розділі сайту The Dinosaur Database повідомляє Бабель.

Карта, розроблена палеонтологом і геологом Крістофером Скотезе у співпраці з програмістом Яном Вебстером, візуалізує геологічні моделі та динаміку довкілля за останні 750 млн років — незадовго до появи в океанах Землі перших водоростей.

«Історія Землі довша, ніж ми можемо уявити, і сучасне розташування тектонічних плит і континентів є випадковістю часу. У майбутньому це буде зовсім інакше, і Земля може пережити всіх нас», — цитує Вебстера CNN.

Карта дозволяє користувачам визначити своє місце перебування та прослідкувати його шлях поверхнею планети. Наприклад, можна дізнатися, де знаходилось ваше місто, коли на Землі був лише один суперконтинент — Пангея.

Тривимірну модель Землі можна збільшувати та крутити в будь-яких напрямках, щоб подивитися на рух тектонічних плит протягом мільйонів років. Карта навіть допоможе з’ясувати, чи жили поряд з вашим містом динозаври.

Карта допоможе вчителям, викладачам, дослідникам і тим, хто просто цікавиться історією планети. Вона також містить цікаві сюрпризи — зокрема покаже неіснуючі нині моря, які частини світу були під водою, а які мали висоту більшу за сучасні Гімалаї.

Наприклад, 35 млн років тому, коли з’явилась перша трава, сучасна територія Києва знаходилась на березі моря, а Крим був під водою.

В Юрському періоді, 170 млн років тому, під водою була більша частина України. 600 млн років тому, коли зароджувались перші форми багатоклітинного життя, Україна взагалі знаходилась на полюсі та була вкрита товстим шаром криги.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The maximum upload file size: 5 МБ.
You can upload: image.

Свіже
19.01.2021
Упродовж 2020 року Служба безпеки Україна запобігла семи терористичним атакам. Про це мовиться у звіті СБУ за минулий рік. Зазначається також, що було затримано 10 ...
19.01.2021
Офіс генерального прокурора відкрив провадження щодо народного депутата із фракції “Слуга народу” Олександра Дубінського щодо легалізації майна, ...
19.01.2021
Лікарі попереджають, що для загартовування організму є певні правила, й охочим зануритися на Хрещення у холодну воду треба було готуватися заздалегідь. За словами ...
19.01.2021
Новий варіант коронавірусу був виявлений у 35 пацієнтів в лікарні баварського міста Гарміш-Партенкірхен на півдні Німеччини в понеділок. Нова мутація ...
18.01.2021
Синоптик Наталка Діденко прогнозує морозну погоду в Україні на Водохреща, 19-го січня. У себе в Facebook синоптик зазначає, що 19-го січня істотних опадів в Україні не ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"