<
beta 0.3

У Польщі п’ятий день протестували через заборону абортів: Учасники перекривали центральні дороги міст

По всій Польщі жінки та чоловіки вийшли на протести через майже повну заборону абортів. Вони перекривали центральні дороги у містах, у Варшаві автівка в’їхала у двох протестувальниць. Учасники акції обіцяють продовжити протест найближчими днями.

Про це повідомляють польські ЗМІ OnetRMF24Reuters, а також Громадське.

Акції протести відбулися не тільки у таких великих містах як Варшава, Краків, Катовіце, Познань, Люблін, але й у безлічі менших містах. За даними польських медіа, у протестах брали участь тисячі людей. Наприклад, лише у Кракові протестували приблизно 5 тисяч людей, одну людину затримали через напад на співробітника дорожнього руху.

Протестувальники тримали в руках плакати «Досить», «Я не стану вашим мучеником», «Злі жінки можуть змінити світ», «Я хотіла б скасувати цей уряд».

Учасники акції влаштували блокаду доріг у своїх містах, через це рух будь-якого транспорту, зокрема громадського, був паралізований. Наприклад, у Катовіце блокада доріг тривала понад 3 години.

А у Варшаві автівка в’їхала у двох протестувальниць, одну з них із легкими пораненнями доставили до лікарні.

Біля католицьких соборів збиралися ультраправі, правоохоронці намагалися відділити їх від протестувальників. Проте біля собору на Площі трьох хрестів сталися сутички, поліція застосували сльозогінний газ.

Також протестувальники підійшли до офісу владною консервативної партії «Право і справедливість» і влаштували там мініконцерт. На відео присутня лайлива лексика польською мовою.

Загалом на акції протесту виходять жінки, але до них долучається і частина чоловіків. Reuters поспілкувалося з 31-річним Пьотрем Вибанським, який вийшов на акцію разом зі своєю дівчиною. За його словами, він протестує заради своїх п’ятьох сестер, матері та бабусі.

Підтримати право полячок на аборти вирішили й українські жінки. Вони вийшли на акцію солідарності до посольства Польщі у Києві.

А що каже влада?

Уряд Польщі закликав не виходити на протести через погіршення ситуації з коронавірусом. Також влада заявила, що поліція слідкуватиме за тим, щоб учасники акцій дотримувалися обмежувальних заходів, зокрема носили маски.

Чому протестують?

22-го жовтня Конституційний суд Польщі майже повністю заборонив аборти. Він визнав незаконними аборти, якщо у жінки є порушення у розвитку плоду, що загрожують життю дитини. 98% абортів у Польщі відбуваються саме через цю причину.

Тепер залишається два варіанти (зґвалтування та загроза життю або здоров’ю матері), але їх майже не використовують.

Своїм рішенням суд фактично підтримав консервативну партію країни. Владна коаліція хотіла ухвалити закон, який забороняє аборти через норму, яку розглядав КС. Розгляд законопроєкту переносили через протести.

Тобто влада знайшла спосіб не ухвалювати закон, щоб не дратувати населення, але таки заборонити цю норму, яка фактично унеможливлює аборти в країні.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The maximum upload file size: 5 МБ.
You can upload: image.

Свіже
26.01.2021
Дональд Трамп відкрив «офіс колишнього президента» у своїй резиденції у штаті Флорида. Офіс виконуватиме обов’язки Трампа як колишнього президента США. Новий ...
26.01.2021
Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року розпочнеться 1-го лютого і триватиме до 5-го березня. До 30-го квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть ...
26.01.2021
У Міністерстві освіти і науки повідомили про появу Telegram-каналів і Facebook-сторінок, які використовують графіку відомства та поширюють фейкову інформацію. Щоб ...
26.01.2021
Українські школярі можуть отримати премії за високі результати на зовнішньому незалежному оцінюванні.  Відповідну постанову підтримали на освітньому Комітеті ...
26.01.2021
26-го січня під Верховною Радою зібралися авіамоделісти. Вони проводять пікет проти законопроекту №3716, який загрожує перетворити їх на злочинців. Як пояснив ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"