<
beta 0.3

У Києві відкрили виставку проти домашнього насильства

Виставка “Річ у тім…”, присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві, відкрилася на Михайлівській площі у Києві.

На виставці, яка проходить у рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства”, представлено 16 предметів, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних із домашнім насильством, зокрема, зв’язка ключів, рушник, м’яка іграшка. Відсканувавши розміщені поруч з експонатами QR-коди, можна почути реальні історії його жертв або свідків.

Про це передає кореспондент Укрінформу.

У відкритті виставки взяли участь перша леді Олена Зеленська, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс та посол Канади в Україні Лариса Галадза, координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані, українські посадовці і представники міжнародних та громадських організацій.

Як акцентувала у виступі на відкритті виставки Стефанішина, наразі питання домашнього насильства піднімається на найвищому політичному рівні, адже кожний громадянин України має право на захист, безпеку і дотримання прав людини.

“Сьогодні в цій експозиції ми бачимо лише 16 предметів, які стали свідками і дуже часто інструментами злочину. Але, попри ці лише 16 предметів, ми отримуємо на “гарячі лінії” і на лінію “102” більше 500 звернень на добу, тож таких предметів дуже багато. Дуже важливо, що сьогодні ми знаємо, як реагувати на це, і держава перетворює питання боротьби з домашнім насильством на реальну державну політику”

сказала Стефанішина.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс своєю чергою зазначила, що виставка є нагадуванням, що те, як звичайні на вигляд предмети побуту приховують справжні історії та травми домашнього насильства, є потужним повідомленням для всіх.

“Коли я дивилася виставку, то відмітила три речі: перша – кожен може постраждати від насильства, друге – ми повинні заохочувати людей не мовчати, якщо вони пережили або стали свідками насильства, і третє – надзвичайно важливо будувати довіру, щоб коли люди таки говоритимуть про насильство, вони мали підтримку через соціальні і медичні служби, судову підтримку чи підтримку їхньої громади”

сказала дипломат.

Заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко поінформувала, що виставка “Річ у тім…” на Михайлівській площі експонуватиметься до 10-го грудня, а в інших містах України поліцейські проведуть заходи, які будуть продовженням кампанії проти домашнього насильства.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"