<
beta 0.3

У Києві відкрили виставку проти домашнього насильства

Виставка “Річ у тім…”, присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві, відкрилася на Михайлівській площі у Києві.

На виставці, яка проходить у рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства”, представлено 16 предметів, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних із домашнім насильством, зокрема, зв’язка ключів, рушник, м’яка іграшка. Відсканувавши розміщені поруч з експонатами QR-коди, можна почути реальні історії його жертв або свідків.

Про це передає кореспондент Укрінформу.

У відкритті виставки взяли участь перша леді Олена Зеленська, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс та посол Канади в Україні Лариса Галадза, координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані, українські посадовці і представники міжнародних та громадських організацій.

Як акцентувала у виступі на відкритті виставки Стефанішина, наразі питання домашнього насильства піднімається на найвищому політичному рівні, адже кожний громадянин України має право на захист, безпеку і дотримання прав людини.

“Сьогодні в цій експозиції ми бачимо лише 16 предметів, які стали свідками і дуже часто інструментами злочину. Але, попри ці лише 16 предметів, ми отримуємо на “гарячі лінії” і на лінію “102” більше 500 звернень на добу, тож таких предметів дуже багато. Дуже важливо, що сьогодні ми знаємо, як реагувати на це, і держава перетворює питання боротьби з домашнім насильством на реальну державну політику”

сказала Стефанішина.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс своєю чергою зазначила, що виставка є нагадуванням, що те, як звичайні на вигляд предмети побуту приховують справжні історії та травми домашнього насильства, є потужним повідомленням для всіх.

“Коли я дивилася виставку, то відмітила три речі: перша – кожен може постраждати від насильства, друге – ми повинні заохочувати людей не мовчати, якщо вони пережили або стали свідками насильства, і третє – надзвичайно важливо будувати довіру, щоб коли люди таки говоритимуть про насильство, вони мали підтримку через соціальні і медичні служби, судову підтримку чи підтримку їхньої громади”

сказала дипломат.

Заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко поінформувала, що виставка “Річ у тім…” на Михайлівській площі експонуватиметься до 10-го грудня, а в інших містах України поліцейські проведуть заходи, які будуть продовженням кампанії проти домашнього насильства.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"