<
beta 0.3
ОЛЕГ ПЕТРОВЕЦЬ
Політичний експерт

Три помилки влади в епоху карантину

Повільними кроками ми наближаємося до остаточного зняття карантинних обмежень. Міністр охорони здоров’я Степанов заявив, що піку вдалося уникнути завдяки своєчасно введеному карантину. 

Паралельно прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що ми тільки наближаємося до піку. Але, на щастя, його прогнози не збулися. 

І все більше стає очевидним, що до кінця червня ми повернемося до більш-менш звичного ритму життя. Попереду у влади буде декілька місяців на усвідомлення головних помилок і підготовку до сезонного спалаху захворюваності, який може статися восени.

Так у чому ж головні помилки чинної влади в період епідемії?

Брак комунікації з народом

Подібна тенденція спостерігалася ще до епідемії та карантину (так звана “капсулізація Зеленського”), але саме в цей період вона досягла свого піку.

Одним із перших кричущих випадків було повернення українців до Нових Санжар. Паніка, нерозуміння, автобус із людьми закидали камінням, народ протестує. Свої проти своїх. Але ж хто насправді винуватий у тому, що відбулося?

Звісно, влада. Вона першою мала взяти на себе всю відповідальність щодо комунікації з новосанжарцями та чітко пояснити всі можливі ризики або їх відсутність. Чи підхопився хтось із президентської команди виступити перед збентеженим натовпом? Чи була проведена комунікаційна підготовка напередодні повернення українців та закриття їх на обсервацію? На жаль, ні.

Здебільшого громадськість звинувачує жителів Нових Санжар у ганебній поведінці, а сам Зеленський вважає заворушення чітко спланованою акцією. Але люди невинуваті. Ними рухає інстинкт самозбереження, кожний сам за себе. І це цілком природна поведінка для будь-якої живої істоти. Ніхто не хоче ризикувати своїм здоров’ям та життям на користь інших. Українських туристів новосанжарці сприймали як потенційно інфікованих, отже – як загрозу.