<
beta 0.3

Топ-10 цікавих місць України

Насправді Україна — дивовижна країна з багатим туристичним потенціалом. Куди поїхати за величезним потоком натхнення і сил? Пропонуємо підбірку місць для яких не потрібно їхати закордон, адже справжня краса може бути поряд.

Полісся. Базальтові стовпи – геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в Костопільському районі Рівненської області, біля сіл Базальтового, Берестовця, Нового Берестовця.

Щільні ряди колон-багатогранників вражають монументальністю і геометричним досконалістю. Базальтові стовпи – це магматична порода, розбита тріщинами на характерні для базальту стовпчасті структури.

Шацькі озера. Світязь-Шацьк-Пульмо – група з понад 30 озер у межиріччі Прип’яті та Західного Бугу.

Шацькі озера розташовані серед лісових масивів, де побудовано багато санаторіїв і таборів відпочинку. Для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер у 1983 році створено Шацький національний природний парк.

Таврія. Кінбурнська коса – піщана коса, що відділяє Дніпровсько-Бузький лиман від Чорного моря.

Коса є частиною Чорноморського біосферного заповідника. Завдяки своєму розташуванню — з одного боку вона омивається морською водою, з іншого — прісними водами Дніпра, Кінбурнська коса має власний неповторний мікроклімат. Найспекотнішими місяцями тут є липень та серпень (до 33 градусів).

Олешківські піски – піщаний масив, друга за величиною пустеля Центральної та Східної Європи.

На території Олешківських пісків функціонують наступні головні природно-заповідні об’єкти: Чорноморський біосферний заповідник НАН України з трьома кластерами – “Солоноозерна Дача”, “Волижин ліс”, “Іванівська арена” та інші. Що стосовно клімату – влітку пісок нагрівається до 70 °C, і гарячі потоки, що йдуть від пісків, розганяють дощові хмари. Тому дощів тут менше, аніж у Херсоні, що на іншому березі Дніпра.

Карпати. Праліси – найбільша кількість одвічний букових лісів у спадщині ЮНЕСКО – в українських Карпатах.

Цей об’єкт становить надзвичайну цінність на світовому рівні як взірець недоторканих природних комплексів помірних лісів. Він репрезентує найбільш завершенні й найповніші екологічні моделі, де зображено процеси, що відбуваються в чистих та мішаних лісостанах за різноманітних природно-кліматичних умов.

Приазов’я. Генічеське озеро – озеро в Генічеську, де здавна видобувають кухонну сіль, а місцеву ропу застосовують у медицині та косметології.

Це місце з неймовірними червоно-рожевими марсіанськими пейзажами, що знаходиться біля самого початку Арабатської стрілки у селі Приозерне. Також біля озера знаходяться залишки зруйнованого солезаводу.

Волинь. Будиночок Рибалки – мальовничий рибальський будиночок, який стоїть на острові посеред річки Коднянка.

Острів має штучне походження, був створений у 1970 році та отримав назву «Острів кохання». Пізніше, в період з 1984 по 1985 роки, на ньому збудували дерев’яний будиночок, який стали називати «хатиною рибалки та мисливця». Він слугував рибалкам для відпочинку та схову від дощів, також використовувався як місце, де виставлялись мисливські трофеї. 

Тараканівський форт – оборонна споруда, архітектурна пам’ятка XIX століття. Розташована неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою.

Форт має форму ромба зі сторонами до 240 метрів. Ззовні він оточений глибоким ровом із земляними валами, укріпленими потужними стінами. В центральній частині форту зведена двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи, прокладені під другим земляним валом.

Наддніпрянщина. Садиба Даховських – пам’ятка архітектури XIX століття, яка нині є невизнаною та закинутою у невеликому селі Леськове.

Творцями цього маєтку є 4 покоління польських поміщиків Даховських, які володіли Леськовим і навколишніми селами з 1770-х років до 1917 року.

Бессарабія. Місто на воді (Вилкове) – мешканці здавна пересуваються цим містом з допомогою каналів, замість вулиць та човнами, замість авто.

З огляду на те, що Вилкове розташоване посеред боліт дельти Дунаю, загальноприйнятий в Одеській області тип зернового сільського господарства тут неможливий, тому найбільшою сферою зайнятості населення є рибальство на Дунаї, озерах дельти та в Чорному морі.

Більше фантастичних локацій ви можете переглянути з висоти пташиного польоту у відео:


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"