<
beta 0.3

Шовк, вишивка і український колорит: LAKE STUDIO придставили колекцію THE ROOTS

Креативні директора Lake Studio — Анастасія Рябоконь і Олеся Кононова завжди зверталися до мистецтва як до джерела натхнення. У своїх творчих пошуках дизайнери приходили до різних напрямків і елементам культури: до естетики італійського Відродження, до східних і азіатських традицій, до американського чорно-білому кіно.

Пише журнал BAZAAR.

Цього разу Анастасія та Олеся повернулися до основ і вивчали український колорит: особливості національного костюма і стиль українського бароко, який активно розвивався в 17 і 18 столітті. Цей напрямок відрізняється стриманістю форм в поєднанні з пишною обробкою, що відображено в колекції, в якій строгі силуети сусідять з фактурними тканинами.

Дизайнери працювали з шовками різних фактур: так, з’являється класичний для Lake Studio сатин в декількох відтінках, щільний крепдешин і японський шовк, нове покоління поліестеру. Ця тканина дуже адаптована до реалій сучасного світу: вона не мнеться і красиво драпірується, підкреслюючи природні вигини фігури. Представлені і образи з тонкою і щільною вовни, а також із суміші кашеміру і ангори.

Силуети — чіткі, архітектурні та геометричні, підкреслені декором і тканинами: наприклад, вишивкою рішельє, яка прикрашає і шовкову, і вовняний одяг. Як реверанс традиційним українським костюму в колекції присутні корсет, вишивка — наприклад, квітів маку, вовняні костюми зі спідницями, зробленими за принципом плахти, і варіації на тему нижньої довгою сорочки, яку надягали під основне плаття.

За кольорами колекція розділена на 5 блоків. Тут можна знайти червоний, грушевий, чорний, відтінок молочного шоколаду і білий. Дизайнери додали і жаккард, плетіння якого теж відсилає до естетики українського костюма.

Особлива увага традиційно відведено принтам: вони родом зовсім з іншої епохи української історії, з другої половини ХХ століття. Натхненням для їх створення послужила виставка «Лабіринти ЛКСФ», куратором якої виступив Павло Гудімов. Експозиція вивчає історію Львівської кераміко-скульптурної фабрики і найяскравіші її зразки, що визначили розвиток української школи кераміки.

У колекції використано два принта. У першому — малюнки з двох тарілок: на тканини уживаються курочки Петра Марковича і олені Зіновія Берези. А другий принт зображує танцюючого гуцула і двох дівчат, що розташувалися на тлі квітів хмелю. Танцюристів створила художниця Марія Курочка.

У цьому сезоні для створення ювелірної лінійки дизайнери Lake Studio звернулися до партнерів з Японії, Китаю, Америки і Туреччини. Знову використовується перли — він застиг в витягнутої, неправильної форми, немов його занурили в розплавлене золото. Річкові перли зустрічається в прикрасах з чорним і з яшмою, а ще вперше в лінійці з’являються кільця — вони є сусідами з брошками, підвісами і сережками.

«Ми давно страждали від модних графіків і розуміємо, що світ активно змінюється і рухається вперед», — діляться Анастасія та Олеся. Тому з цієї колекції Lake Studio вирішили дотримуватися принципу off-season. Це означає, що речі і прикраси з колекції The Roots можна буде замовити відразу після презентації.


Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Максимальный размер загружаемого файла: 5 МБ. Вы можете загрузить: изображение. Drop file here

Свіже
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
24.09.2021
1
Журналіст 24 каналу Артем Овдієнко заявив, що розділяє обурення антивакцинаторів примусом до щеплень. Втім просить їх разом з відмовою від вакцинації написати ще й ...
13.09.2021
Кліп української режисерки Таню Муіньо на пісню Montero (Call Me By Your Name) репера Lil Nas X отримав три нагороди премії MTV Video Music Awards 2021. Про це повідомляється на сайті премії, ...
1 вересня — час до школи. У школах Нововолинська пройшли перші дзвоники. Цього року — традиційні. Щоправда, не в усіх ліцеях міста вони були для всіх класів. ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"