<
beta 0.3

Рада зробила крок для тимчасового спрощення митного оформлення авто на єврономерах

Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт №4644-д про разове розмитнення машин, які ввезли в Україну до 1-го січня 2021 року. У разі ухвалення в цілому, ввезені до цієї дати автомобілі на пів року звільнять від оподаткування та від адміністративної відповідальності за порушення митного кодексу.

Згідно із законопроєктом, усі, хто не зареєстрував авто, зможуть це зробити сплативши один раз тисячу євро мита.

Відповідне рішення підтримали 293 народних депутатів, пише Суспільне посилаючись на повідомлення голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.

Що передбачає законопроєкт

Законом передбачено, що протягом 180 днів з дня набрання чинності, митне оформлення транспортних засобів, що були у використанні, здійснюється у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію за умови сплати митних платежів.

Від адмінвідповідальності за порушення митного кодексу звільняються фізичні особи, якщо вони сплатили до державного бюджету кошти у сумі, що дорівнює розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також на пів року звільняються від оподаткування автівки, які були у використанні та класифікуються з товарними пропозиціями 8702, 8703, 8704 (масою до 3,5 тони), 8711 та причепи до них 8716, і які були ввезені до України в період до 31-го грудня 2020 року і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

За цей же термін людина має право вивезти автівку за межі митної території України, якщо недотримані строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту. Це буде можливо зробити протягом семи днів та за умови сплати коштів у сумі, що дорівнює п’ятистам неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вивезення автівки також звільняє від адмінвідповідальності за порушення митного кодексу.

Окрім цього за законом Кабінет міністрів має внести на розгляд Верховної ради пропозиції щодо спрямування отриманих коштів на заходи, спрямовані на боротьбу від COVID-19.

Що передувало

Зранку 18-го лютого біля Верховної ради пройшла акція протесту власників автівок на єврономерах. Біля парламенту зібралось близько 200 осіб, які вимагали, аби депутати ухвалили закон, який регулює розмитнення автомобілів на постійній основі.

“Закон який пропонує Ковальчук, там річ у тому, що всі хто заїхав до 2021 року вони розмитнять автомобілі й до побачення. А людей ще цікавить, а чому не можна на постійній основі надалі завозити такі автомобілі та розмитнювати. Це такий же дохід країни”

розповів Суспільному учасник акції з Каховки Антон Іванов.

“На постійній основі хотілося б. Щоб не тільки ми могли розмитнити, ті які вже в’їхали. А щоб для всіх людей це було. А то виходить купив автомобіль за 1,5 тисячі доларів, приміром, у Литві. А щоб розмитнити потрібно ще 2,5 віддати”

розповів учасник із Харкова В’ячеслав.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
01.03.2021
Із 1-го березня в “Дії” для українців стала доступною послуга запису до списку очікування вакцинації проти COVID-19. Про це пише Українська Правда посилаючись на ...
01.03.2021
1-го березня розпочалися покази фільмів у межах міжнародного фестивалю “Берлінале-2021”. У програмі для молоді Generation 14Plus буде представлено українську стрічку ...
Останній день зими у цьому році припав на неділю, 28-го лютого. Більшість людей втомились від снігу, морозів та хуртовин, тому в очікуванні сонця та весняного тепла ...
01.03.2021
Генеалогічна компанія MyHeritage запустила функцію «Глибока ностальгія», що дає змогу перетворювати кадри з родичами, які померли, на короткі відео, на яких людина на ...
01.03.2021
З 1-го березня в Україні автоматично проіндексовано пенсії — на 11%. Але це підвищення торкнулося не всіх. Постанова про перерахунок пенсій з 1-го березня була ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"