<
beta 0.3

Рада завернула на повторне перше читання законопроєкт про комунальні послуги

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт, що передбачає запровадження поняття гарантованого рівня житлово-комунальних послуг.

За прийняття законопроєкту № 4576 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері метрології, надання житлово-комунальних послуг та захисту прав споживачів” за основу проголосували 122 народні депутати, за направлення його на повторне перше читання – 256 парламентаріїв.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Гарантований рівень житлово-комунальної послуги – послуга з електро-, тепло-, газо-, водопостачання та розподілу газу і електроенергії, яка надана споживачу безпечно, безперервно, своєчасно, належної якості, кількості, обсягу, температури, величини тиску, відповідно до потреби споживача»

йдеться у документі.

Згідно з проєктом, виконавець комунальної послуги буде зобов’язаний забезпечувати надання такої послуги на гарантованому рівні. Також на виконавців послуг пропонується покласти обов’язок впроваджувати інтелектуальні системи обліку спожитих послуг.

Автори законопроєкту пропонують виключити з обов’язків споживача виплату пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з чинним Законом «Про житлово-комунальні послуги», у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище від 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.

Крім того, норми законопроєкту передбачають, що прилади-розподілювачі на опалювальних приборах встановлюються незалежно від кількісного показника мінімальної оснащеності такими приладами у будівлі. За чинними нормами Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» мінімальна оснащеність приладами-розподілювачами у будинку має становити 50% (такі прилади встановлюються у випадку неможливості оснащення квартири чи приміщення індивідуальними лічильниками теплової енергії).

Пропонується також встановити, що витрати на періодичну повірку, обслуговування та ремонт індивідуальних лічильників обсягу спожитих комунальних послуг, обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж нестимуть суб’єкти господарювання, які надають ці послуги.

Згідно з законопроєктом, розрахунки споживача за послуги розподілу природного газу мають здійснюватися за фактичним місячним обсягом спожитого палива. Розрахунковим періодом є календарний місяць.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
13.09.2021
Кліп української режисерки Таню Муіньо на пісню Montero (Call Me By Your Name) репера Lil Nas X отримав три нагороди премії MTV Video Music Awards 2021. Про це повідомляється на сайті премії, ...
1 вересня – час до школи. У школах Нововолинська пройшли перші дзвоники. Цього року – традиційні. Щоправда, не в усіх ліцеях міста вони були для всіх класів. ...
31.08.2021
Державна прикордонна служба України активно застосовує електронну перевірку COVID-19-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат ...
28.07.2021
На Прикарпатті внаслідок падіння легкомоторного спортивного літака загинуло 4 людини. 28-го липня близько 13:40 поблизу с. Шепарівці Коломийського району сталося ...
27.07.2021
Кабінет Міністрів готує рішення про виділення по 2 тисячі гривень на кожну дитину з малозабезпечених багатодітних сімей для підготовки до нового навчального ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"