<
beta 0.3

Рада завернула на повторне перше читання законопроєкт про комунальні послуги

Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт, що передбачає запровадження поняття гарантованого рівня житлово-комунальних послуг.

За прийняття законопроєкту № 4576 “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері метрології, надання житлово-комунальних послуг та захисту прав споживачів” за основу проголосували 122 народні депутати, за направлення його на повторне перше читання – 256 парламентаріїв.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Гарантований рівень житлово-комунальної послуги – послуга з електро-, тепло-, газо-, водопостачання та розподілу газу і електроенергії, яка надана споживачу безпечно, безперервно, своєчасно, належної якості, кількості, обсягу, температури, величини тиску, відповідно до потреби споживача»

йдеться у документі.

Згідно з проєктом, виконавець комунальної послуги буде зобов’язаний забезпечувати надання такої послуги на гарантованому рівні. Також на виконавців послуг пропонується покласти обов’язок впроваджувати інтелектуальні системи обліку спожитих послуг.

Автори законопроєкту пропонують виключити з обов’язків споживача виплату пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з чинним Законом «Про житлово-комунальні послуги», у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище від 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.

Крім того, норми законопроєкту передбачають, що прилади-розподілювачі на опалювальних приборах встановлюються незалежно від кількісного показника мінімальної оснащеності такими приладами у будівлі. За чинними нормами Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» мінімальна оснащеність приладами-розподілювачами у будинку має становити 50% (такі прилади встановлюються у випадку неможливості оснащення квартири чи приміщення індивідуальними лічильниками теплової енергії).

Пропонується також встановити, що витрати на періодичну повірку, обслуговування та ремонт індивідуальних лічильників обсягу спожитих комунальних послуг, обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж нестимуть суб’єкти господарювання, які надають ці послуги.

Згідно з законопроєктом, розрахунки споживача за послуги розподілу природного газу мають здійснюватися за фактичним місячним обсягом спожитого палива. Розрахунковим періодом є календарний місяць.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"