<
beta 0.3

Рада затвердила заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту

Верховна рада затвердила заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту. В заяві вимагається від Росії припинити бойові дії та вивести з України армію та найманців.

Проєкт постанови на позачерговому засіданні схвалили 308 народних депутатів.

Про це інформує Суспільне.

“В цій заяві ми відкрито заявляємо про не тільки військову агресію, а й про російсько-український збройний конфлікт. І це цілком юридично коректний та рішучий крок з боку Верховної ради. Правильна юридична кваліфікація війни на Сході України означає, що йдеться про міжнародний збройний конфлікт, тобто про війну, в якій є тільки дві сторони – Росія та Україна, і яка є результатом збройної агресії Росії проти України”

сказав голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Згідно з текстом заяви, Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню.

“Вимагає повністю виконати свої міжнародні зобов’язання та вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує та фінансує, їхню зброю і техніку та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами”

йдеться у заяві.

Також Рада закликає світове співтовариство, парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику Російської Федерації щодо України.

Окрім цього заявою пропонується продовжити та посилення міжнародного політичного й економічного тиску на РФ з метою припинення агресії, виведення іноземних військ і озброєння з території України, до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Вжити всіх можливих заходів задля розслідування випадків серйозних порушень міжнародного права в ході збройної агресії Російської Федерації проти України, в тому числі скоєння збройними формуваннями РФ воєнних злочинів і злочинів проти людяності”

додається у заяві.

Після затвердження голова Верховної ради має забезпечити невідкладне направлення тексту заяви до національних урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
17.04.2021
16-го квітня, близько 14:30 до поліції надійшло повідомлення, що у квартирі по вулиці Адама Міцкевича обласного центру виявлено господаря без ознак життя. На місце ...
17.04.2021
Хоча погода і не радує теплом – природа все ж потроху прокидається. Паралельна реальність і світ… Яких ми часто просто не помічаємо. Про це пише луцький ...
17.04.2021
У Вараському районі на Рівненщині під колесами легковика загинув пішохід. Смертельний наїзд стався 16-го квітня, близько 01:15 поблизу села Нетреба під час ...
17.04.2021
Відомий білоруський співак Тіма Білорусських приголомшив зізнанням. Артист, якого наприкінці січня затримали з гашишом, відповів у суді. Під час суду 22-річний ...
17.04.2021
Яна радіє, що всі ці пригоди позаду. І навіть уже зателефонувала бабусі, яка не знала, як яскрава онучка відпочиває. Їй соромно і вона впевнена, що у в’язниці ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"