<
beta 0.3

Рада затвердила заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту

Верховна рада затвердила заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту. В заяві вимагається від Росії припинити бойові дії та вивести з України армію та найманців.

Проєкт постанови на позачерговому засіданні схвалили 308 народних депутатів.

Про це інформує Суспільне.

«В цій заяві ми відкрито заявляємо про не тільки військову агресію, а й про російсько-український збройний конфлікт. І це цілком юридично коректний та рішучий крок з боку Верховної ради. Правильна юридична кваліфікація війни на Сході України означає, що йдеться про міжнародний збройний конфлікт, тобто про війну, в якій є тільки дві сторони – Росія та Україна, і яка є результатом збройної агресії Росії проти України»

сказав голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Згідно з текстом заяви, Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню.

«Вимагає повністю виконати свої міжнародні зобов’язання та вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує та фінансує, їхню зброю і техніку та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами»

йдеться у заяві.

Також Рада закликає світове співтовариство, парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику Російської Федерації щодо України.

Окрім цього заявою пропонується продовжити та посилення міжнародного політичного й економічного тиску на РФ з метою припинення агресії, виведення іноземних військ і озброєння з території України, до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Вжити всіх можливих заходів задля розслідування випадків серйозних порушень міжнародного права в ході збройної агресії Російської Федерації проти України, в тому числі скоєння збройними формуваннями РФ воєнних злочинів і злочинів проти людяності»

додається у заяві.

Після затвердження голова Верховної ради має забезпечити невідкладне направлення тексту заяви до національних урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.


Коментарі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Максимальный размер загружаемого файла: 5 МБ. Вы можете загрузить: изображение. Drop file here

Свіже
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
24.09.2021
1
Журналіст 24 каналу Артем Овдієнко заявив, що розділяє обурення антивакцинаторів примусом до щеплень. Втім просить їх разом з відмовою від вакцинації написати ще й ...
13.09.2021
Кліп української режисерки Таню Муіньо на пісню Montero (Call Me By Your Name) репера Lil Nas X отримав три нагороди премії MTV Video Music Awards 2021. Про це повідомляється на сайті премії, ...
1 вересня — час до школи. У школах Нововолинська пройшли перші дзвоники. Цього року — традиційні. Щоправда, не в усіх ліцеях міста вони були для всіх класів. ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"