Рада затвердила заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту

Верховна рада затвердила заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту. В заяві вимагається від Росії припинити бойові дії та вивести з України армію та найманців.
Проєкт постанови на позачерговому засіданні схвалили 308 народних депутатів.
Про це інформує Суспільне.
“В цій заяві ми відкрито заявляємо про не тільки військову агресію, а й про російсько-український збройний конфлікт. І це цілком юридично коректний та рішучий крок з боку Верховної ради. Правильна юридична кваліфікація війни на Сході України означає, що йдеться про міжнародний збройний конфлікт, тобто про війну, в якій є тільки дві сторони – Росія та Україна, і яка є результатом збройної агресії Росії проти України”
сказав голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
Згідно з текстом заяви, Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню.
“Вимагає повністю виконати свої міжнародні зобов’язання та вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує та фінансує, їхню зброю і техніку та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами”
йдеться у заяві.
Також Рада закликає світове співтовариство, парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику Російської Федерації щодо України.
Окрім цього заявою пропонується продовжити та посилення міжнародного політичного й економічного тиску на РФ з метою припинення агресії, виведення іноземних військ і озброєння з території України, до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
“Вжити всіх можливих заходів задля розслідування випадків серйозних порушень міжнародного права в ході збройної агресії Російської Федерації проти України, в тому числі скоєння збройними формуваннями РФ воєнних злочинів і злочинів проти людяності”
додається у заяві.
Після затвердження голова Верховної ради має забезпечити невідкладне направлення тексту заяви до національних урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.