<
beta 0.3

Підвищення пенсій у березні і квітні: Кому і скільки доплатили, а кому надбавки не передбачені

З 1-го березня в Україні автоматично проіндексовано пенсії — на 11%. Але це підвищення торкнулося не всіх.

Постанова про перерахунок пенсій з 1-го березня була ухвалена Кабінетом міністрів 22-го лютого 2021 року.

Як повідомляли в Міністерстві соцполітики, пенсії збільшать на 11%, середній розмір доплати складе 308 грн, а мінімальний — 100 грн, пише НВ.

У Міністерстві також зазначили, що підвищення стосуватиметься 8 млн українців, але справа в тому, що пенсіонерів в Україні – близько 11,1 млн чоловік, а отже перерахунок торкнувся не всіх.

Кому підвищили пенсії з 1-го березня

Збільшення пенсійних виплат у березні стосуватиметься громадян, які отримують пенсію:

 — за віком;

 — за інвалідністю;

 — у зв’язку з втратою годувальника;

 — за вислугою років (медпрацівники і вчителі, чий стаж становить не менше 30 років роботи за професією).

За даними Пенсійного фонду, більшість українських пенсіонерів (близько 7 млн осіб) отримують 2−4 тис. грн. Відповідно, доплата за індексацією для них складе 220−440 грн.

Чому саме на 11%

Формула розрахунку підвищення пенсій залежить від двох параметрів — зростання інфляції (5% у 2020 році) і зростання середньої зарплати (17%). Ці показники сумуються і діляться на два (5+17)/2 = 11.

При цьому для тих, кому підвищення пенсії за формулою +11% складе менше 100 грн, доплату все одно округлять до 100 грн.

Хто не відчує підвищення пенсій

Підвищення стосується тільки так званої розрахункової пенсії – яка розраховується за спеціальною формулою для кожного пенсіонера і враховує його середню зарплату за роки роботи, середню зарплату в Україні за три останні роки і трудовий стаж. У той же час, фактична пенсія може бути вище — якщо вона включає всілякі доплати та надбавки.

У разі, якщо різниця між розрахунковою пенсією і фактичною буде менше 11%, то пенсіонер підвищення не відчує.

Приклад: розрахункова пенсія — 5000 грн, фактична (з доплатами) 5600 грн. Заплановане підвищення на 550 грн не відіб’ється на фактичній пенсії.

Крім того: якщо розрахунковий розмір пенсії становить, наприклад, всього 1500 грн (через низьку зарплату), то збільшення взагалі не буде: і до, і після індексації виплата для такого пенсіонера складе 1769 грн (прожитковий мінімум для непрацездатних).

Кого індексація з 1-го березня не торкнеться взагалі

 — пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок з початку 2021 року (оскільки пенсії індексують за 2020 рік);

 — пенсіонерів, які отримують максимальну пенсію (17 690 грн);

 — колишніх держслужбовців, якщо їх «чиновницька» пенсія вище, ніж була б пенсія за віком;

 — військових пенсіонерів, для яких пенсія розраховується за спеціальною формулою.

Що стосується військових пенсіонерів (і прирівняних до них осіб) — то законопроект про їх пенсійне забезпечення № 2141 поки що пройшов лише перше читання у Верховній Раді.

Відзначимо, що наступний після березня автоматичний перерахунок пенсій намічений на квітень 2021 року. Він торкнеться працюючих пенсіонерів, які отримають надбавку за стаж роботи з урахуванням розміру зарплати.


Коментарі
 • В парку ламали дерева:
  Президент першої школи Степанчук Максим, син заучки тої школи і Легун, син власниці кафе Орхідея

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

  Свіже
  04.10.2021
  В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
  26.09.2021
  У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
  24.09.2021
  1
  Журналіст 24 каналу Артем Овдієнко заявив, що розділяє обурення антивакцинаторів примусом до щеплень. Втім просить їх разом з відмовою від вакцинації написати ще й ...
  13.09.2021
  Кліп української режисерки Таню Муіньо на пісню Montero (Call Me By Your Name) репера Lil Nas X отримав три нагороди премії MTV Video Music Awards 2021. Про це повідомляється на сайті премії, ...
  1 вересня – час до школи. У школах Нововолинська пройшли перші дзвоники. Цього року – традиційні. Щоправда, не в усіх ліцеях міста вони були для всіх класів. ...
  Оксана Мороз
  Оксана Мороз
  засновниця ініціативи "Як не стати овочем"