<
beta 0.3
Антон Бугайчук
Антон Бугайчук
журналіст, політолог

Один із найбільш шкідливих стереотипів, які поширюють під час передвиборчих кампаній – що політика, це щось протилежне роботі

Ніби політики – це “дармоїди”, а народними героями стають “прості роботяги”, тобто теж політики, які частіше фоткаються на фоні якогось ремонту чи встановленого майданчика. Хоча насправді вони особисто ті дороги не кладуть і труби в землю не закопують. І якщо вони шастають по країні та тільки фоткаються на ремонтах, то це швидше мікроменеджмент, а не системна робота.

Справді, частина політиків – “дармоїди”. І частина політики в найгіршому вияві – це пуста балаканина. Але така мова “робота, а не політика” це підміна інституцій ситуативними рішеннями. Тому що для значної частини людей говорити, проводити наради писати закони і навіть писати пости у соцмережах – це робота – не менш важлива, ніж фізична робота.

І якщо немає системної політики, то до влади приходять точно не “роботяги”, а популісти, які задовільняють ситуативні бажання масовки і не працюють на довгострокову перспективу. Це навіть не закид Кличку, бо він (на мій погляд як не киянина) ще досить непоганий політик. Але в нас теж є “партія реальних справ”, “довєряй дєлам”, “собачої будки не зробили” та інші, які поширюють цей шкідливий стереотип.

Коротше, політика, яка вона нормальна – це дуже важка робота. Але так, якщо в політику намагаюся гратися клоуни, то частина виборців буде тягнутися до тих, хто намагається здаватися “простими роботягами”.

Антон Бугайчук, політолог

Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"
Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська
Координатор Громадської мережи "ОПОРА"
Андрій Боровик
Андрій Боровик
виконавчий директор Transparency International Ukraine
Ігор Козловський
Ігор Козловський
релігієзнавець, колишній політв'язень