<
beta 0.3

“Норма не працює”: Експерт прокоментував заборону на продаж електронних сигарет неповнолітнім

2-го грудня Верховна рада 309 голосами схвалила законопроєкт, який посилює покарання за продаж електронних сигарет українцям до 18 років. Відтепер за продаж електронних сигарет неповнолітнім буде загрожувати штраф у розмірі від 6800 до 13 600 гривень.

Про причини ухвалення цього законопроєкту, статистику штрафів, а також про приклади врегулювання ситуації в інших країнах в ефірі Українського радіо розповів колишній завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський, пише Суспільне.

За словами експерта, низка положень статті 156 Адміністративного кодексу України, до якого вносить зміни схвалений законопроєкт, є недосконалою.

“Має вона три частини. Перша — продаж без акцизної марки, третя — торгівля з рук, а в другу частину напхали все: продаж алкоголю не в тому місці і не в той час, адже в багатьох містах нині заборонено продавати алкоголь в вечірній час, а також продавати сигарети поштучно або в маленьких пачках. Там же заборона продажу дітям”

розповів він.

Як зазначив Красовський, відповідно до Держстату за всі ці порушення у 2018 році винесли 3841 штраф, що складає близько 10 штрафів на добу. При тому, що мінімальний розмір штрафу становить 1700 гривень, середній розмір штрафу складав, за статистикою, 845 гривень, зауважив він.

“Фактично ця норма не працює, і її просто провели, щоб у цьому тексті закону провести інші норми: визначення, що таке електронні сигарети, що таке твени (електронні пристрої, що нагрівають тютюн до певної температури, за якої він не згорає, але виділяє аерозоль). Адже з 1-го січня суттєво підвищаться податки на електронні сигарети, твени, стіки. Виробники цих товарів зараз шукають шпаринки, щоб вискочити з цієї ситуації і прикриваються турботою про дітей, звичайно”

переконаний експерт.

Також Красовський зазначив, що норма про заборону продажу неповнолітнім тютюнових виробів та аксесуарів для куріння діяла і раніше.

“Їм не можна продавати будь-які тютюнові вироби, електронні сигарети, рідини, пристрої та стіки. Стіки і раніше не продавали. Ця норма в законодавстві фактично є, але нікого з продавців не карали”

пояснив він.

Окрім того, він висловлює сумнів у тому, що електронні сигарети не шкодять здоров’ю.

“Виробники будуть казати все що завгодно, щоб їх продати. Насправді дослідження показують, що шкода для здоров’я є. Через суспільний тиск, що це модно, через рекламу можна заманити курців”

пояснив експерт.

За словами Красовського, при цьому серед підлітків тенденція куріння йде на зменшення, але електронні сигарети привернули увагу певної частини молодих людей. Водночас загалом люди в Україні курять все менше, зауважив експерт.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The maximum upload file size: 5 МБ.
You can upload: image.

Свіже
19.01.2021
Упродовж 2020 року Служба безпеки Україна запобігла семи терористичним атакам. Про це мовиться у звіті СБУ за минулий рік. Зазначається також, що було затримано 10 ...
19.01.2021
Офіс генерального прокурора відкрив провадження щодо народного депутата із фракції “Слуга народу” Олександра Дубінського щодо легалізації майна, ...
19.01.2021
Лікарі попереджають, що для загартовування організму є певні правила, й охочим зануритися на Хрещення у холодну воду треба було готуватися заздалегідь. За словами ...
19.01.2021
Новий варіант коронавірусу був виявлений у 35 пацієнтів в лікарні баварського міста Гарміш-Партенкірхен на півдні Німеччини в понеділок. Нова мутація ...
18.01.2021
Синоптик Наталка Діденко прогнозує морозну погоду в Україні на Водохреща, 19-го січня. У себе в Facebook синоптик зазначає, що 19-го січня істотних опадів в Україні не ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"