<
beta 0.3

МВФ затвердив програму для України: 5 мільярдів доларів на півтора року

Рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на 5 мільярдів доларів. Програма розрахована на 18 місяців.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міжнародного валютного фонду та в заяві президента України Володимира Зеленського, – пише Економічна Правда

“Виконавча рада МВФ затвердила сьогодні програму Stand-By (SBA) для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько 5 млрд доларів. – ЕП). Затвердження програми дозволяє здійснити негайне виділення еквіваленту 1,5 млрд SDR (приблизно $2,1 млрд)”, – зазначається в повідомленні на сайті фонду.

“Україна отримає перший транш від МВФ у розмірі 2,1 млрд дол. Це на 200 млн дол більше, ніж планувалося спочатку. Нова програма допоможе подолати виклики, спричинені COVID19. У складний час МВФ доводить, що є надійним партнером”, – зазначив Володимир Зеленський у Twitter.

“Нова програма має допомогти Україні вирішити проблеми, пов’язані з пандемією COVID-19, через підтримку платіжному балансу та бюджету, підтримку сьогоднішніх досягнень та просування ключових структурних реформ. Щоб надати Україні можливість повернутися до зростання, коли криза закінчиться”, – зазначається в повідомленні МВФ.

“Заходи України із стабілізації економіки за останні 5 років були сильними. Однак необхідно зробити більше зусиль для реформ, щоб забезпечити міцне та всеосяжне зростання”, – наголошується в заяві фонду.

Голова МВФ Крісталіна Георгієва так само відзначила успішні кроки України, але наголосила, що впровадження реформ було нерівномірним.

“Обґрунтована фіскальна та грошово-кредитна політика після кризи 2014-2015 років призвела до різкого зменшення зовнішніх та внутрішніх дисбалансів в Україні. Державний борг пішов на зниження, інфляція знизилася, а міжнародні резерви відновилися.

Хоча зростання відновилося, впровадження реформ було нерівномірним, а для створення більш динамічної та конкурентоспроможної економіки буде потрібно стійке впровадження структурних реформ”, – зазначила Георгієва.

“Програма буде зосереджена на забезпеченні середньострокової фіскальної стійкості, збереженні незалежності центрального банку та гнучкому обмінному курсі, а також на підвищенні фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за рішеннями банків”, – додала вона.


Коментарі
 • Ооооо! На цілих 200к більше! 200 тисяч! Це ж у масштабах цілої країни так багато ж! Ну правда ж?

 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

  Свіже
  30.04.2021
  Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
  30.04.2021
  Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
  30.04.2021
  Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
  30.04.2021
  Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
  29.04.2021
  Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
  Оксана Мороз
  Оксана Мороз
  засновниця ініціативи "Як не стати овочем"