<
beta 0.3

МОЗ пропонуватиме 3-тижневий локдаун на початку січня: Зараз у жорсткому карантині не бачать потреби

Міністерство охорони здоров’я вважає, що до кінця грудня недоцільно вводити жорсткий карантин. Натомість відомство пропонуватиме уряду ввести локдаун із початку січня на три тижні.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив на брифінгу 4-го грудня, пише Громадське.

«У кінці січня й на початку лютого ми очікуватимемо пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему. До цього періоду потрібно підійти з мінімальними цифрами захворюваності на COVID-19, зокрема з мінімальною кількістю госпіталізованих»

зазначив Степанов.

Тому МОЗ не рекомендуватиме вводити жорсткий карантин до кінця грудня, бо «бачать стабільний приріст нових випадків без різких стрибків». Але запропонує локдаун із початку січня на три тижні, щоб збити хвилю розповсюдження коронавірусу та розвантажити лікарні.

«Наша медична система витримає те навантаження, яке зараз є через COVID-19… Ми можемо говорити, що витримаємо до кінця грудня»

запевняє міністр. Які саме обмеження передбачатиме локдаун, Степанов поки не пояснив.

Оновлено: прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що про конкретні обмеження повідомлять на засіданні уряду у середу, 9-го грудня. Водночас роботу транспорту обмежувати не будуть, зокрема залізничне та авіасполучення, міський громадський транспорт, міжміське сполучення закриватися не буде.

Крім того, міністр заявив, що «карантин вихідного дня» був ефективним, бо зміг зменшити динаміку захворюваності, хоча максимального ефекту від цих обмежень не отримали. За словами Степанова, МОЗ очікувало зменшення кількості нових випадків на 20%, але цього досягти не вдалося.

Розмови про локдаун

Якщо керуватися ситуацією навесні 2020 року, то йдеться про введення жорстких обмежень на пересування й роботу закладів, де передбачені контакти між людьми. Але поки влада не пояснює, які обмеження будуть цього разу.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела в уряді називали різні дати ймовірного запровадження локдауну: з 23-го грудня по 15-те січня; з 25-го грудня по 17-те січня; із 7-го по 20-те грудня. Публічно жодну з цих дат урядовці й політики не підтверджували, хоча говорили про можливий локдаун на час новорічних свят або так званий інтелектуальний локдаун, який відрізняється від жорсткого карантину, який вводили в Україні навесні, увагою до реалій кожного регіону.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"