<
beta 0.3

Місто у США продає десятки лебедів, пращурів яких подарувала Єлизавета II

Місто Лейкленд, що у штаті Флорида (США) продає десятки своїх лебедів після того, як подаровані королевою Єлизаветою II в 1957 році птахи розмножилися і їх стало забагато.

Лебеді жили в Лейкленді з 1923 року, але до 1953 року всі вони були з’їдені алігаторами або стали жертвами собак. Тепер місто продає 36 німих білих лебедів, один птах коштує 400 доларів.

Про це пише Суспільне посилаючись на BBC.

Символом міста також є лебідь і перед продажем спеціалісти перевірили всю стаю на стан здоров’я. Отримані кошти підуть на корм для тих птахів, що залишаться. Усього місто витрачає на їжу для них 10 тисяч доларів на рік.

Покупці були обрані за допомогою лотереї, і 16 жовтня із ними зв’язалися, щоб домовитися про доставку. Супервайзер парків і місць відпочинку Лейкленда Стів Платт каже, що прощатися із птахами “буде важко”. Всі лебеді живуть навколо озера Мортон у місті з населенням 112 тисяч осіб.

Лебеді у Лейкленді

Звідки стільки королівських лебедів

За словами істориків, жінка з Лейкленда, яка в той час жила в Англії, написала королеві листа з проханням подарувати їй лебедів. Монархиня так і зробила: подарувала американському місту пару птахів, які відтоді значно розмножилася.

Безпечний імпорт племінної пари коштував 300 доларів, але поки їх перевозили, у лондонській Темзі затонула баржа із нафтою і птахи затрималися. 9-го лютого 1957 року лебеді були владо доставлені до Лейкленду, але через тиждень пара пропала безвісти. Їх шукали з гелікоптером, і знайшли.

У 2011 і 2014 роках проводилися і інші розпродажі лебедів. Той, хто живе поруч з прісним водоймищем, може подати заявку на участь у лотереї. У місті кажуть, що лебеді, які продаються, ідентифікуються за їхніми “темно-червоними дзьобами і вугільно-чорним ногами”, і є нащадками королівської зграї.

Більшість лебедів в Британії технічно є власністю монархії. До 1998 року вбивство такого птаха вважалося зрадою. Одним з королівських титулів королеви, крім очільниці Співдружності, захисниці віри і головнокомандувачки британськими збройними силами, — є сеньйора лебедів.

Свіже
03.12.2020
Співробітники СБУ проводять обшуки у приміщеннях держконцерну “Укроборонпром” та компанії-спецекспортера “Укрспецекспорт”, яка є учасником концерну. ...
Міністерство оборони Азербайджану оголосило про 2 783 загиблих військовослужбовців у війні в Нагорному Карабаху, яка почалася 27-го вересня. Ще понад 100 військових ...
03.12.2020
2-го грудня Верховна рада 309 голосами схвалила законопроєкт, який посилює покарання за продаж електронних сигарет українцям до 18 років. Відтепер за продаж ...
03.12.2020
Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал TUT.BY статусу ЗМІ. Міністерство інформаційної політики Білорусі подало позов до суду, вважаючи, що ...
03.12.2020
В одеській лікарні № 5 нещодавно відкрили чергове відділення для пацієнтів з COVID-19, однак ні вільних місць, ні медичного персоналу там немає. Тіла померлих ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"