<
beta 0.3

Маски у приміщеннях, постійна дезінфекція: Які правила проживання в гуртожитках під час карантину?

В Україні триває вступна кампанія до вишів, після якої частина першокурсників заселятиметься у гуртожитки. У Міністерстві охорони здоров’я підготували правила проживання в гуртожитках під час карантину через коронавірус.

Біля входу до гуртожитку мають бути антисептики, а в усіх працівників та мешканців гуртожитку щоденно мають безконтактно вимірювати температуру. Мешканці обов’язково мають бути в масці або респіраторі поза кімнатою.

Про це пише Громадське посилаючись на постанову головного санітарного лікаря від 4 серпня 2020.

І мешканці, і працівники мають регулярно мити руки з милом та користуватися антисептиками.

Що має забезпечити адміністрація гуртожитку?

По-перше, наявність рідкого мила, антисептиків, паперових рушників у вбиральнях, а також надати працівникам маски та захисні рукавички. У гуртожитку мають бути контейнери для засобів індивідуального захисту та паперових серветок.

Столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи, поручні та інші поверхні мають дезінфікувати кожні 3-4 години.

Саме адміністрація має слідкувати, чи всі мешканці гуртожитку ходять у масках поза кімнатами, а також обмежити масові заходи у закритих приміщеннях.

Якщо у когось із працівників чи мешканців з’являться ознаки COVID-19, їх потрібно ізолювати. Цим людям адміністрація має забезпечити медичне обстеження та постачання продуктів.

Чому дотримуватися правил важливо?

У гуртожитках важко уникати контактів з іншими людьми, бо зазвичай у кімнатах проживають від двох і більше студентів, а кухні та вбиральні призначені для мешканців одного крила (або цілого поверху) гуртожитку.

Нещодавно у гуртожитку медичного університету в Запоріжжі зафіксували спалах коронавірусу. COVID-19 виявили у 29 людей, у 25 із них легкий перебіг хвороби.

Раніше вже фіксували спалах коронавірусу в гуртожитку Київського національного університету технологій та дизайну та в гуртожитку КПІ імені Сікорського.

Дотримання рекомендацій МОЗ допоможе мінімізувати ризик інфікуватися коронавірусом.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"