<
beta 0.3

Львівський учений спалив свій диплом на знак протесту проти дисертації Киви: “Це дискредитує науку”

Викладач Українського католицького університету, кандидат медичних наук Олександр Ябчанка 26-го квітня спалив свій диплом.

Він зробив це на знак протесту — Ябчанка вважає, що захист дисертації нардепа від “Опозиційної платформи — За життя” Іллі Киви став “остаточною дискредитацією української науки”. Свій вчинок він пояснює “спробою звернути увагу суспільства до наукових проблем в Україні”.

Про це він розповів у коментарі Суспільному.

“Це остаточно дискредитує саме поняття науки в Україні. Якщо нема у суспільстві довіри до науки, то скажіть, будь ласка, на яку ми маємо покладатися систему координат? От, наприклад, пан Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління”

зазначив він.

За його словами, управлінські рішення в державі мали б ухвалюватися інакше — через аналіз проблем і “ймовірні наслідки того чи іншого рішення”.

“Тепер скажіть, будь ласка, де в цій конструкції Кива? Якщо ми нівелюємо поняття науки, тоді ми приречені на рішення, які будуть, в кращому разі, випадковими, а в гіршому — просто завідомо шкідливими. Тому мій жест — це намагання звернути увагу суспільства до того, що в Україні з наукою величезні проблеми”

додав Ябчанка.

Він також зазначив, що рішення членів комісії одноголосно визнати Киву кандидатом наук — “це остаточна дискредитація самого поняття “кандидат наук” і сподівається, що в Україні розпочнуться системні зміни в науці: “Довіра до науки у суспільстві (в Україні — ред.), до наукових ступенів, м’яко кажучи, бажала би бути кращою. А подібні ступені, коли присуджуються от, власне, Киві, то це кінцево дискредитує в очах суспільства”.

Також науковець додав, що наука в Україні є дискредитованою і сприяє, до прикладу, дискусіям у суспільстві на предмет необхідності вакцинації, що є виявом “антинаукової” риторики.

“І ось такі рішення, як присудження Киві вченого ступеня кандидата наук, — воно дискредитує науку остаточно”

додає Ябчанка і зауважує, що нардеп, у якого є “дуже потужний покровитель як Арсен Аваков”, обрав темою своєї дисертації проблему впливу громадянського суспільства на інститути, зокрема, на МВС.

“Вибачте, Кива — це людина, яка є гарячим симпатиком нинішнього свавілля, яке чинить міністерство внутрішніх справ. Тому це ще один рівень цинізму в цій історії. Тепер я не буду кандидатом наук. От і все. На прийомі на роботу я не буду цього вказувати. Я не кандидат медичних наук. Крапка…Вчорашнє рішення по Киві — воно ставить знак дорівнює між справжніми науковцями і Кивою”

резюмував науковець.

26-го квітня кандидат медичних наук Олександр Ябчанка повідомив на особистій сторінці у Facebook, що спалив свій диплом і додав відповідне фото: “Сьогодні Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала “За”. Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано. Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук”.

Також він закликав інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно і “не йти на компроміси із совістю”.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"