<
beta 0.3

Львівський учений спалив свій диплом на знак протесту проти дисертації Киви: “Це дискредитує науку”

Викладач Українського католицького університету, кандидат медичних наук Олександр Ябчанка 26-го квітня спалив свій диплом.

Він зробив це на знак протесту — Ябчанка вважає, що захист дисертації нардепа від “Опозиційної платформи — За життя” Іллі Киви став “остаточною дискредитацією української науки”. Свій вчинок він пояснює “спробою звернути увагу суспільства до наукових проблем в Україні”.

Про це він розповів у коментарі Суспільному.

“Це остаточно дискредитує саме поняття науки в Україні. Якщо нема у суспільстві довіри до науки, то скажіть, будь ласка, на яку ми маємо покладатися систему координат? От, наприклад, пан Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління”

зазначив він.

За його словами, управлінські рішення в державі мали б ухвалюватися інакше — через аналіз проблем і “ймовірні наслідки того чи іншого рішення”.

“Тепер скажіть, будь ласка, де в цій конструкції Кива? Якщо ми нівелюємо поняття науки, тоді ми приречені на рішення, які будуть, в кращому разі, випадковими, а в гіршому — просто завідомо шкідливими. Тому мій жест — це намагання звернути увагу суспільства до того, що в Україні з наукою величезні проблеми”

додав Ябчанка.

Він також зазначив, що рішення членів комісії одноголосно визнати Киву кандидатом наук — “це остаточна дискредитація самого поняття “кандидат наук” і сподівається, що в Україні розпочнуться системні зміни в науці: “Довіра до науки у суспільстві (в Україні — ред.), до наукових ступенів, м’яко кажучи, бажала би бути кращою. А подібні ступені, коли присуджуються от, власне, Киві, то це кінцево дискредитує в очах суспільства”.

Також науковець додав, що наука в Україні є дискредитованою і сприяє, до прикладу, дискусіям у суспільстві на предмет необхідності вакцинації, що є виявом “антинаукової” риторики.

“І ось такі рішення, як присудження Киві вченого ступеня кандидата наук, — воно дискредитує науку остаточно”

додає Ябчанка і зауважує, що нардеп, у якого є “дуже потужний покровитель як Арсен Аваков”, обрав темою своєї дисертації проблему впливу громадянського суспільства на інститути, зокрема, на МВС.

“Вибачте, Кива — це людина, яка є гарячим симпатиком нинішнього свавілля, яке чинить міністерство внутрішніх справ. Тому це ще один рівень цинізму в цій історії. Тепер я не буду кандидатом наук. От і все. На прийомі на роботу я не буду цього вказувати. Я не кандидат медичних наук. Крапка…Вчорашнє рішення по Киві — воно ставить знак дорівнює між справжніми науковцями і Кивою”

резюмував науковець.

26-го квітня кандидат медичних наук Олександр Ябчанка повідомив на особистій сторінці у Facebook, що спалив свій диплом і додав відповідне фото: “Сьогодні Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала “За”. Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано. Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук”.

Також він закликав інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно і “не йти на компроміси із совістю”.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"