<
beta 0.3

Львівський учений спалив свій диплом на знак протесту проти дисертації Киви: “Це дискредитує науку”

Викладач Українського католицького університету, кандидат медичних наук Олександр Ябчанка 26-го квітня спалив свій диплом.

Він зробив це на знак протесту — Ябчанка вважає, що захист дисертації нардепа від “Опозиційної платформи — За життя” Іллі Киви став “остаточною дискредитацією української науки”. Свій вчинок він пояснює “спробою звернути увагу суспільства до наукових проблем в Україні”.

Про це він розповів у коментарі Суспільному.

“Це остаточно дискредитує саме поняття науки в Україні. Якщо нема у суспільстві довіри до науки, то скажіть, будь ласка, на яку ми маємо покладатися систему координат? От, наприклад, пан Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління”

зазначив він.

За його словами, управлінські рішення в державі мали б ухвалюватися інакше — через аналіз проблем і “ймовірні наслідки того чи іншого рішення”.

“Тепер скажіть, будь ласка, де в цій конструкції Кива? Якщо ми нівелюємо поняття науки, тоді ми приречені на рішення, які будуть, в кращому разі, випадковими, а в гіршому — просто завідомо шкідливими. Тому мій жест — це намагання звернути увагу суспільства до того, що в Україні з наукою величезні проблеми”

додав Ябчанка.

Він також зазначив, що рішення членів комісії одноголосно визнати Киву кандидатом наук — “це остаточна дискредитація самого поняття “кандидат наук” і сподівається, що в Україні розпочнуться системні зміни в науці: “Довіра до науки у суспільстві (в Україні — ред.), до наукових ступенів, м’яко кажучи, бажала би бути кращою. А подібні ступені, коли присуджуються от, власне, Киві, то це кінцево дискредитує в очах суспільства”.

Також науковець додав, що наука в Україні є дискредитованою і сприяє, до прикладу, дискусіям у суспільстві на предмет необхідності вакцинації, що є виявом “антинаукової” риторики.

“І ось такі рішення, як присудження Киві вченого ступеня кандидата наук, — воно дискредитує науку остаточно”

додає Ябчанка і зауважує, що нардеп, у якого є “дуже потужний покровитель як Арсен Аваков”, обрав темою своєї дисертації проблему впливу громадянського суспільства на інститути, зокрема, на МВС.

“Вибачте, Кива — це людина, яка є гарячим симпатиком нинішнього свавілля, яке чинить міністерство внутрішніх справ. Тому це ще один рівень цинізму в цій історії. Тепер я не буду кандидатом наук. От і все. На прийомі на роботу я не буду цього вказувати. Я не кандидат медичних наук. Крапка…Вчорашнє рішення по Киві — воно ставить знак дорівнює між справжніми науковцями і Кивою”

резюмував науковець.

26-го квітня кандидат медичних наук Олександр Ябчанка повідомив на особистій сторінці у Facebook, що спалив свій диплом і додав відповідне фото: “Сьогодні Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Комісія з 13 членів одноголосно проголосувала “За”. Зважаючи на це, мені надалі соромно називатись кандидатом наук. Це звання остаточно дискредитовано. Прошу вважати це офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук”.

Також він закликав інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно і “не йти на компроміси із совістю”.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
13.09.2021
Кліп української режисерки Таню Муіньо на пісню Montero (Call Me By Your Name) репера Lil Nas X отримав три нагороди премії MTV Video Music Awards 2021. Про це повідомляється на сайті премії, ...
1 вересня – час до школи. У школах Нововолинська пройшли перші дзвоники. Цього року – традиційні. Щоправда, не в усіх ліцеях міста вони були для всіх класів. ...
31.08.2021
Державна прикордонна служба України активно застосовує електронну перевірку COVID-19-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат ...
28.07.2021
На Прикарпатті внаслідок падіння легкомоторного спортивного літака загинуло 4 людини. 28-го липня близько 13:40 поблизу с. Шепарівці Коломийського району сталося ...
27.07.2021
Кабінет Міністрів готує рішення про виділення по 2 тисячі гривень на кожну дитину з малозабезпечених багатодітних сімей для підготовки до нового навчального ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"