<
beta 0.3

Крутіше за піраміди: У Саудівській Аравії знайшли рештки найдавніших кам’яних будівель

Археологи з’ясували, що вік кам’яних структур, які виявили у Саудівській Аравії, становить близько 7000 років. Ці величезні будови можуть бути одними з найстаріших у світі.

Найдавнішими архітектурними пам’ятниками, які збереглися до наших часів, прийнято вважати єгипетські піраміди, ну або, у крайньому випадку, Стоунхендж.

Хоча, насправді, вчені виявили ще кілька курганів і давніх пам’яток у Європі і на Близькому Сході, вік яких становить до 7000 років.

Повідомляє НВ посилаючись на Huw Groucutt.

У 2017-му група археологів також знайшла сліди старовинного монумента, який міг бути збудований у той період: на півдні аравійської пустелі Великий Нефуд вчені знайшли величезні кам’яні структури, розташовані на полях з лави древніх вулканів.

Згідно з результатами нового дослідження хіміків з німецького Інституту Макса Планка, саме ці кам’яні структури у Саудівській Аравії можуть бути найстарішими пам’ятками архітектури у світі, відомими людині.

Спершу будови на схилах старих вулканів назвали «воротами», а тепер дослідники описують їх арабським словом «Мустатілс», яке означає прямокутник.

Завдяки аналізу хімічного складу деревного вугілля, виявленого в одній з таких будівель, вчені з’ясували, що монумент був зведений 7000 років тому, — приблизно в 5000 р. до н.е.

Будова складається з невеликих кам’яних стін, які зверху нагадують польові ворота. Довжина деяких з них — всього 15 метрів, а найбільші ділянки досягають 616 метрів. На одній з таких платформ вчені також виявили картину з геометричними візерунками. Правда, що саме на ній зображено — поки невідомо.

Автори відкриття припускають, що стародавні люди могли використовувати цей монумент голоценової епохи для проведення певних ритуалів.

Крім того, виявлені «мустатілс» могли мати і більш практичне застосування: оскільки древні люди в цьому регіоні, як правило, займалися скотарством, кам’яні будівлі могли бути способом захищати свою територію і пасовища від чужинців.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The maximum upload file size: 5 МБ.
You can upload: image.

Свіже
18.01.2021
Синоптик Наталка Діденко прогнозує морозну погоду в Україні на Водохреща, 19-го січня. У себе в Facebook синоптик зазначає, що 19-го січня істотних опадів в Україні не ...
18.01.2021
Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що українці, у яких встановлено електроопалення, отримають компенсації за підвищення тарифу на електроенергію з 1-го січня. Про це ...
18.01.2021
ЗНО (Зовнішнє незалежне оцінювання) – це відповідальна подія, від якої залежить майбутнє випускників. Щоб скласти іспит та отримати хороші результати, потрібно ...
18.01.2021
В Україні до 28-го лютого діє загальнонаціональний карантин з обмеженнями «помаранчевої» зони. В уряді заявляють, що дію цього карантину планують продовжити ...
18.01.2021
1
18-го січня на позачерговому засіданні уряду Кабмін затвердив встановлення граничної ціни 6,99 грн за кубічний метр газу для населення. Це обмеження тимчасове, воно ...