<
beta 0.3

Крадуть їжу і нищать речі: Тайське місто заполонили тисячі мавп

Невеликим тайським містом Лопбурі пересувається близько 4,5 тисяч мавп і їх популяція зростає. Багато з них живуть у напівзруйнованому храмі Пранг Сам Йод, який також відомий як храм мавп.

Крадіжки їжі

Мавпи харчуються крабами або чекають, поки туристи куплять фрукти, насіння, арахіс і вимагають їжу у них. Також місцеві тварини полюбляють солодкі напої, однак ветеринари застерігають від того, щоб давати їх мавпам.

Як пише Суспільне посилаючись на CNN.

Водночас деякі примати швидко забираються на туристів, хапають у них їжу і тікають, а інші — відкривають мішки, які звисають з рук відвідувачів, насіння падає на землю і зграї мавп кидаються на здобич.

“Ми просто продаємо наші речі як зазвичай, але коли вони підходять близько, намагаючись вкрасти, ми використовуємо рогатку і вдаємо, що стріляємо. Вони просто тікають. Нам навіть не потрібно стріляти у них”, — розповів про взаємодію із мавпами продавець фруктів Анекчарт, який торгує поруч із храмом.

Мавпи відомі своєю сміливою поведінкою, залазять у будинки і підприємства, щоб красти товари, рвуть все, від двірників автомобілів до віконних решіток, залишаючи за собою сліди сміття.

“Люди не можуть навіть використовувати дощову воду, зібрану з їх власних дахів через мавпячі екскременти, багато хто також не може вирощувати врожай, оскільки він буде знищений мавпами”, — каже регіональний директор Департаменту національних парків і дикої природи Таїланду Наронгпорн Дуддуем.

Звідки стільки мавп

Місто Лопбурі є невеликою давньою столицею провінції та розширювалося, займаючи ділянки у лісі. Тож у місті залишилися жити лісові мавпи, проти чого не стали заперечувати місцеві, оскільки ці тварини вважалися живими представниками індуїстського бога Ханумана і символами удачі.

Хоча мавпи завжди були частиною місцевого життя, постійне зростання популяції зробило складнішим життя людей. Дуддуем розповів, що вони почали відстежувати кількість мавп лише в 2018 році. Станом на кінець вересня 2020 року в провінції Лопбурі налічується 9054 крабоїдних макаки, ​​також відомих як довгохвості макаки, ​​з них 4635 — в однойменній столиці.

Оскільки Таїланд нині закритий для іноземних туристів, мавпи змушені задовольнятися тим, чим їх годують місцеві жителі і місцеві мандрівники на вихідних.

Свіже
03.12.2020
Співробітники СБУ проводять обшуки у приміщеннях держконцерну “Укроборонпром” та компанії-спецекспортера “Укрспецекспорт”, яка є учасником концерну. ...
Міністерство оборони Азербайджану оголосило про 2 783 загиблих військовослужбовців у війні в Нагорному Карабаху, яка почалася 27-го вересня. Ще понад 100 військових ...
03.12.2020
2-го грудня Верховна рада 309 голосами схвалила законопроєкт, який посилює покарання за продаж електронних сигарет українцям до 18 років. Відтепер за продаж ...
03.12.2020
Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал TUT.BY статусу ЗМІ. Міністерство інформаційної політики Білорусі подало позов до суду, вважаючи, що ...
03.12.2020
В одеській лікарні № 5 нещодавно відкрили чергове відділення для пацієнтів з COVID-19, однак ні вільних місць, ні медичного персоналу там немає. Тіла померлих ...