<
beta 0.3

Кліп російського гурту «Каста» про те, як ОМОН бʼє людей, набрав понад 3 мільйони переглядів на YouTube

Російський реп-гурт «Каста» випустив кліп на свою пісню «Выходи гулять» із попереднього альбому. У центрі історії — силовики, які катують протестувальників. Із кліпу чітко не зрозуміло, про яку країну йдеться, але глядачі побачили в ньому Білорусь.

За кілька днів кліп набрав понад три мільйони переглядів на YouTube, а білоруси дякують «Касті» за небайдужість. Насправді ідея кліпу належить українському режисерові Максиму Ксьонді, а знімав його український продакшн shelter.film у Києві. Сам гурт на зйомки не приїжджав та зняв свою частину відео в Росії.

«Бабель» поговорив із режисером і продюсером кліпу.

Ідея належить українському режисеру Максиму Ксьонді, а сам кліп знімали в Києві. Головний герой кліпу — поліцейський, який затримує й катує протестувальників. Він приходить додому та сідає снідати з родиною, але помічає на руках кров. До кінця відео він стікає кров’ю у власній ванні. В описі до кліпу зазначено, що герої відео — «головний мент», ОМОН та протестувальники. Кліп не дає чіткого розуміння, в якій країні відбуваються події, але в ньому є чимало відсилок до масових затримань у Білорусі, які тривають там із серпня 2020 року.

Пісня «Выходи гулять» вийшла ще 2019 року. Вона увійшла до останнього альбому «Касти» «Об изъяне понятно». Над ідеєю для кліпу ще тоді запропонували подумати українському режисеру Максиму Ксьонді, який раніше зняв для гурту кліп на пісню «Стоп игра». Операторкою запросили Олену Чеховську, яка теж неодноразово співпрацювала з «Кастою». Але жодна з ідей Ксьонди гурту не сподобалася, розповідає режисер.

«А в серпні [2020 року] відбулися вибори, й люди в Білорусі вийшли на вулиці. І їх почали «пакувати». Я писав Владі ДовідкаУчасник гурту «Каста».: «Дивись, як несподівано актуальними стали слова і трек», — каже режисер. Тоді з’явилася ідея з силовиком, на тілі якого виступають рани, які він наніс протестувальникам. «Думаю, це потаємна мрія всіх постраждалих, щоб воздалося по заслугах тим, хто має над ними перевагу сили. Ідеальний механізм прояву справедливості»

пояснює ідею Ксьонда.

За словами учасника гурту Шима, пісня «лежала й чекала візуалізації, поки саме життя не підказало зміст відеокліпу».

Режисера надихнув фільм «Йди і дивись» ДовідкаРадянський антивоєнний фільм 1985 року. Фільм знятий спільно кіностудіями «Білорусьфільм» та «Мосфільм» до 40-річчя перемоги у німецько-радянській війні. Події фільму відбуваються в Білорусі 1943 року. Головний герой фільму — підліток на імʼя Фльора, який проти бажання батьків приєднується до білоруського руху опору. про події 1943 року в Білорусі.

«Я згадав кадр, де есесівці фотографувалися на фоні селища, що горить, із хлопчиком, який стоїть на колінах, із пістолетом біля голови, в низькому світлі заходу сонця»

каже він.

Основну частину кліпу знімали в Києві близько двох місяців тому, розповів «Бабелю» його продюсер, директор українського продакшену shelter.film ДовідкаПродакшн спеціалізується переважно на рекламі та працює на західний ринок. Альберт Зурашвілі. Учасники гурту «Каста» не приїжджали до України та зняли свою частину в Росії. За словами Зурашвілі, творча команда працювала над кліпом майже безкоштовно.

«Це не було замовлення «Касти». Це спільна ідея, яку ми разом вирішили втілити. Це для нас некомерційний проєкт»

каже він.

Режисер Ксьонда пояснює, що команда працювала «за ідею», оскільки бюджет на виробництво був невеликий. «Каста» покрила лише технічні витрати на зйомку кліпу. За словами Зурашвілі, історія, зображена в кліпі — не лише про Білорусь, а й про те, що відбувалося в Україні.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The maximum upload file size: 5 МБ.
You can upload: image.

Свіже
28.01.2021
Курсанти Національної академії сухопутних військ у Львові підкорили найвищу вершину України – Говерлу та запросили своїх побратимів із Одеської військової ...
28.01.2021
В Україні за минулу добу, 27-го січня, коронавірусну хворобу виявили у 5 529 людей. Також 11 946 пацієнтів одужали, а 149 — померли від ускладнень. До лікарень потрапила 1 941 ...
28.01.2021
Рішення Конституційного суду Польщі про майже повну заборону абортів, яке викликало хвилю протестів по всій країні, набуло чинності. У найбільших містах країни ...
27.01.2021
Кіберполіція викрила транснаціональне угруповання хакерів у розповсюдженні найнебезпечнішого в світі комп’ютерного вірусу “EMOTET”. Про це повідомляє ...
27.01.2021
У Москві силовики прийшли з обшуком до квартири російського опозиціонера Олексія Навального. З якої причини проводяться обшуки, невідомо. Про це в Twitter ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"