<
beta 0.3
ВОЛОДИМИР ФЛЬОНЦ
ВОЛОДИМИР ФЛЬОНЦ
Голова ГО "Електронна демократія"

Голосування за Раду громадського контролю при ДБР: вибори після виборів

1 червня 2020 року, в понеділок, відбудеться Рейтингове інтернет-голосування з обрання кандидатів до складу Ради громадського контролю при ДБР. 

Взагалі тиждень рясніє інтернет-голосуваннями: 29 травня відбулося голосування за кандидатів до Ради громадського контролю при НАБУ, 3 червня буде аналогічне голосування за Громадську раду при НАЗК.

Але саме понеділкове голосування за РГК при ДБР може стати величезним кроком назад, і ось чому.

Новий порядок формування Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань підписано цьогоріч Андрієм Богданом і затверджено указом президента №42/2020.

Цей порядок передбачає не лише інтернет-голосування, яке вже стало звичним для громадських рад, але й додатковий конкурс після голосування.

Отже, після голосування громадян перші 30 кандидатів за рейтингом будуть писати есе, і саме суб’єктивна оцінка на нього буде визначати, хто сформує Раду громадського контролю.

Це все підштовхує до бачення майбутнього електронних виборів в державі, де після голосування людей окремо створена комісія, а не люди, які голосували, буде вирішувати, хто достойний представляти людей, а хто − не дуже.

Ви хочете такого майбутнього? Я − ні.