<
beta 0.3

Француз переміг у навколосвітніх перегонах після того, як врятував суперника

Французький шкіпер Яннік Беставен виграв «Вандей Глоб» — навколосвітні перегони яхтсменів-одинаків без зупинок і без сторонньої допомоги. У морі він провів вісімдесят днів.

Він був третім моряком, який перетнув фінішну пряму у французькому муніципалітеті Ле-Сабле-д’Олон. Але присяжні присудили йому компенсацію часу — 10 годин 15 хвилин — за допомогу в порятунку постраждалому конкуренту Кевіну Ескоф’є на початку перегонів.

Про це після перегонів розповів Беставен, пише Громадське посилаючись на CNN.

Так, у листопаді Ескоф’є був змушений залишити свою яхту біля мису Доброї Надії у Південній Африці й провести на рятувальному плоті більш як 11 годин. Врешті-решт його врятував найближчий конкурент на місці події.

Відтак 48-річний Яннік Беставен завершив перегони за 80 днів, 13 годин, 59 хвилин і 46 секунд після того, як була врахована його роль у рятувальній операції.

«Я ніби живу уві сні або у мене галюцинації. Ви йдете до цього в повній самоті, до цього свята, до цих вогнів, до цих людей, які перебувають там, попри складний контекст. Я не розумію, що відбувається. Я все ще беру участь у перегонах. Це моя дитяча мрія»

розповів він.

Більше про перегони

«Вандей Глоб» — навколосвітні перегони яхтсменів-одинаків без зупинок і без сторонньої допомоги. Перегони в 1989 році заснував Філіп Жанто, а з 1992 року їх проводять кожні чотири роки.

Старт і фініш перегонів проходить у Франції в містечку Ле-Сабль-д’Олонн (Вандея, Франція). Учасники повинні пройти мис Доброї Надії, мис Лувін, мис Горн — всього більш як 30 тисяч морських миль, водночас вони не мають права заходити в порти, а команди, які залишаються на суші, не можуть їх підтримувати. Шкіпери повністю покладаються на свої навички плавання.

Перегони вважаються найскладнішими у світі та є серйозним випробуванням яхтсменів на витривалість, тому розглядаються багатьма фахівцями як найжорсткіші з океанських регат. За весь час у перегонах загинули двоє спортсменів: британець Найджел Бержес (у 1992 році) та канадець Ґеррі Руфс (1997).


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"