<
beta 0.3

День народження коронавируса: Найбільш знакові події за минулий рік

Перший випадок COVID-19 був зафіксований рік тому. За цей час коронавірусів заразилися понад 55 млн осіб, померло від нього вже 1,3 млн по всьому світу. В Україні за цей час зареєстровано 557 657 випадків зараження, з усіх хворих померло 9 856 осіб.

Про це пише The Page.

Перший випадок захворювання був зафіксований в китайському місті Ухань, «нульовим пацієнтом» вважається 55-річний чоловік. З того дня медики стали виявляти від одного до п’яти випадків зараження щодня, а до 20-го грудня кількість інфікованих зросла до 60 осіб.

Медики зрозуміли, що зіткнулися з новим видом коронавируса лише в кінці грудня. Лікар Чжан Цзісіань 27-го грудня 2019 повідомив китайській владі, що захворювання викликане коронавірусів нового типу.

Кількість заражених 31-го грудня минулого року було на рівні 266 осіб, а вже 1-го січня 2020 року їх кількість зросла до 381.

З тих пір коронавірус поширився по всьому світу і викликав закриття кордонів між державами і світова економічна криза. Багато країн ведуть роботу по розробці вакцини, проте поки жодна з них не отримала сертифікат.

Перший квартал 2020 для фондових ринків виявився гіршим з 2008-го. Коронакрізіс викликав рекордне падіння основних індексів. Також більшість компаній, особливо рітейлери, зазнали величезних збитків.

У той же час влада США вважали, що коронавірус зберігався в науковій лабораторії Уханський інституту вірусології, а потім почав поширюватися по планеті з незрозумілих причин. Незважаючи на те, що вчені вважають походження саме зоонозних. На їхню думку, вірус передався від тварини до людини природним шляхом.

Згодом держрозвідки США повідомила, що вірус не був створений вченими, проте до цих пір невідомо, чи стала витік з лабораторії причиною поширення коронавируса.

Телеканал Fox News повідомляв, що COVID-19 зберігався саме в лабораторії в Ухані, а версія з поширенням вірусу на ринку лише відволікала увагу від лабораторії.

Крім того, в США вважають, що приховувати інформацію Китаю допомогла Всесвітня організація охорони здоров’я. Через це тодішній президент Дональд Трамп тимчасово призупинив участь США в роботі організації. Рішення вступить чинності 6 липня наступного року.

У жовтні цього року в Тронхеймі (Норвегія) вчені виявили нову мутацію коронавируса. Ця мутація може виявитися більш заразною: вірус легше передається від людини до людини, а його симптоми проявляються швидше.

У той же час в світі почалася друга хвиля пандемії і локдаунов. Країни по всьому світу відновлюють жорсткі карантинні заходи по боротьбі з коронавірусів.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"