<
beta 0.3

День народження коронавируса: Найбільш знакові події за минулий рік

Перший випадок COVID-19 був зафіксований рік тому. За цей час коронавірусів заразилися понад 55 млн осіб, померло від нього вже 1,3 млн по всьому світу. В Україні за цей час зареєстровано 557 657 випадків зараження, з усіх хворих померло 9 856 осіб.

Про це пише The Page.

Перший випадок захворювання був зафіксований в китайському місті Ухань, «нульовим пацієнтом» вважається 55-річний чоловік. З того дня медики стали виявляти від одного до п’яти випадків зараження щодня, а до 20-го грудня кількість інфікованих зросла до 60 осіб.

Медики зрозуміли, що зіткнулися з новим видом коронавируса лише в кінці грудня. Лікар Чжан Цзісіань 27-го грудня 2019 повідомив китайській владі, що захворювання викликане коронавірусів нового типу.

Кількість заражених 31-го грудня минулого року було на рівні 266 осіб, а вже 1-го січня 2020 року їх кількість зросла до 381.

З тих пір коронавірус поширився по всьому світу і викликав закриття кордонів між державами і світова економічна криза. Багато країн ведуть роботу по розробці вакцини, проте поки жодна з них не отримала сертифікат.

Перший квартал 2020 для фондових ринків виявився гіршим з 2008-го. Коронакрізіс викликав рекордне падіння основних індексів. Також більшість компаній, особливо рітейлери, зазнали величезних збитків.

У той же час влада США вважали, що коронавірус зберігався в науковій лабораторії Уханський інституту вірусології, а потім почав поширюватися по планеті з незрозумілих причин. Незважаючи на те, що вчені вважають походження саме зоонозних. На їхню думку, вірус передався від тварини до людини природним шляхом.

Згодом держрозвідки США повідомила, що вірус не був створений вченими, проте до цих пір невідомо, чи стала витік з лабораторії причиною поширення коронавируса.

Телеканал Fox News повідомляв, що COVID-19 зберігався саме в лабораторії в Ухані, а версія з поширенням вірусу на ринку лише відволікала увагу від лабораторії.

Крім того, в США вважають, що приховувати інформацію Китаю допомогла Всесвітня організація охорони здоров’я. Через це тодішній президент Дональд Трамп тимчасово призупинив участь США в роботі організації. Рішення вступить чинності 6 липня наступного року.

У жовтні цього року в Тронхеймі (Норвегія) вчені виявили нову мутацію коронавируса. Ця мутація може виявитися більш заразною: вірус легше передається від людини до людини, а його симптоми проявляються швидше.

У той же час в світі почалася друга хвиля пандемії і локдаунов. Країни по всьому світу відновлюють жорсткі карантинні заходи по боротьбі з коронавірусів.

Свіже
Через пандемію коронавірусу Єлизавета II та принц Філіпп зустрінуть Різдво в Віндзорському замку, в якому вони ізолювалися ще в жовтні. Зазвичай 94-річна королева ...
2-го грудня Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила використання вакцини від коронавірусу, виробленої фармацевтичними кампаніями Pfizer (США) та ...
01.12.2020
Шахтар із рахунком 2:0 сенсаційно переміг Реал на своєму полі в матчі передостаннього, 5-го туру групового етапу Ліги чемпіонів після перемоги в першому турі. ...
01.12.2020
Десятки тисяч наскельних малюнків льодовикового періоду виявлені в лісах Амазонки: на них зображені й види тварин, які вимерли ще в древні часи. Йдеться фактично ...
01.12.2020
Український офіс Google опублікував топ-10 відео з найбільшою кількістю переглядів на YouTube у нашій країні за останній рік. У список увійшли музичні кліпи, ...
Оксана Мороз
Оксана Мороз
засновниця ініціативи "Як не стати овочем"