<
beta 0.3

Через пандемію коронавірусу в Індії батьки таємно видають неповнолітніх дочок заміж за дорослих чоловіків, щоб прогодувати сім’ю

Дружину можна купити менше ніж за 20 тисяч гривень.

Повідомляє Бабель.

Минулого місяця ООН спрогнозувала, що пандемія коронавірусу може призвести до 13 мільйонів дитячих шлюбів у наступні десять років. Тенденція вже проявляється в Індії. Лише за три місяці карантину у країні викрили понад п’ять тисяч дитячих шлюбів. Батьки, які втратили роботу через пандемію коронавірусу, таємно видають заміж неповнолітніх доньок. Інколи — за грошову винагороду, як-от 50 000 рупій (близько 18 тисяч гривень). А інколи — просто щоб зменшити витрати та прогодувати решту сім’ї. «Бабель» розповідає, як пандемія коронавірусу посилила проблему сексуального насильства в Індії та чому через соціальну ізоляцію фіксувати дитячі шлюби стало набагато складніше, ніж раніше.

Тридцятого березня в місті Дарбханга (штат Біхар) сімнадцятирічну Міру видали заміж за 25-річного чоловіка. За кілька тижнів до того, як Індія пішла на карантин через спалах коронавірусу, сім’я нареченого відправила до родини дівчини посередника, щобдомовитися про шлюб. Міра була проти союзу і хотіла завершити навчання. Її підтримала матір. Проте решта сім’ї змусила дівчину прийняти пропозицію, оскільки наречений був із впливової родини.

Дитячі шлюби в Індії офіційно заборонили ще у 1929 році, коли країна була британською колонією. Згодом закон кілька разів змінювали. У 1978 році шлюбний вік для дівчат збільшили з 15 до 18 років. А у 2006 році Верховний суд Індії постановив, що секс із неповнолітніми вважається зґвалтуванням. Тепер за організацію шлюбу з дитиною батькам або старшому в подружжі загрожує до двох років в’язниці.

Щороку в Індії видають заміж щонайменше півтора мільйона неповнолітніх дівчат. Понад двісті мільйонів індійців уклали шлюб до повноліття — майже половина з них навіть до того, як їм виповнилося 15 років.

Через пандемію коронавірусу дитячі шлюби в Індії стали ще більш поширеними. На заході країни, у штаті Махараштра місцева влада за останні три місяці врятувала від примусового шлюбу вісімдесят неповнолітніх дівчат. У південному штаті Телангана — 218. У місті Веллуру (штат Тамілнад) за три місяці карантину запобігли 36 дитячим шлюбам. А у Тіруваннамалаї лише у червні зафіксували 40 дитячих шлюбів, що стало рекордом — протягом останніх 13 років їхня кількість не перевищувала двадцяти семи на місяць.

Головною причиною тенденції є бідність. Через спалах COVID-19 мігранти втратили постійний дохід і були змушені повернутися на батьківщину. Видаючи доньок заміж, батьки намагаються зменшити витрати або заробити гроші.

Індійський штат Західна Бенгалія постраждав не лише від коронавірусу, але й від циклону «Амфан», який у травні зруйнував тисячі будинків. Із початку червня лише в одному місті штату — Кеннінгу — запобігли десятьом дитячим шлюбам.

Одна родина погодилася видати пʼятнадцятирічну доньку заміж за старшого чоловіка за 50 000 рупій. Інші — просто за умови, що наречений не вимагатиме приданого. Через карантин і самоізоляцію відстежити подібні шлюби складніше, ніж раніше. До пандемії коронавірусу діти ходили до школи та могли поскаржитися на батьків вчителям, а самі вчителі — помічали відсутність школярів у навчальному закладі. Тепер неповнолітні опинилися з родиною сам на сам.

Батькам же завдяки самоізоляції стало простіше організовувати таємні весільні церемонії у себе вдома. Гостей на них практично не запрошують, тож повідомити про правопорушення нема кому.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image.

Свіже
30.04.2021
Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Таким закладам буде відкрито ...
30.04.2021
Міністерство цифрової трансформації повідомило про можливі технічні проблеми у роботі «Дії». О 14.30 Мінцифри повідомило, що технічні роботи на платформі ...
30.04.2021
Цього року 30-го квітня у християн східного обряду – Страсна, або Велика п’ятниця. Назва походить від виразу “Страсті Христові”. Згідно з Євангелієм, саме у ...
30.04.2021
Під час тисняви на єврейському фестивалі Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю загинули 44 людини. Більш як 150 людей отримали поранення, шість із них ...
29.04.2021
Верховна Рада призначила новим міністром енергетики Германа Галущенка — віцепрезидента «Енергоатому». За відповідне рішення проголосували 305 депутатів. Про це ...