<
beta 0.3

Бахрейн та ОАЕ підписали з Ізраїлем історичну угоду про визнання єврейської держави

У Вашингтоні відбулося підписання історичного документу між Ізраїлем, Бахрейном та Об’єднаними Арабськими Еміратами — останні визнали Ізраїль та домовились про нормалізацію відносин з єврейською державою.

Церемонія відбулася у Білому домі за посередництва президента США Дональда Трампа, який активно сприяв зближенню цих країн. До цього лише дві арабські країни визнавали Ізраїль — Єгипет та Йорданія, тепер до них доєднались ще дві.

Про це пише Громадське посилаючись на Al Jazeera.

Угоди з прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху підписали міністри закордонних справ ОАЕ та Бахрейну шейх Абдалла бен Заїд Аль Нахайян та Абдель Латіф аз-Заяні. Нетаньяху заявив, що нормалізація відносин з цими країнами допоможе досягнути миру з усіма арабськими країнами.

Дональд Трамп всіляко демонстрував свої заслуги у цій угоді, яка стала його великою дипломатичною перемогою (і ще й перед виборами).

«Народи Близького Сходу більше не дозволять розпалювати ненависть до Ізраїлю як виправдання радикалізму або екстремізму»

наголосив він.

Після підписання угоди представник Палестинської автономії Аммар Хіджазі назвав це «сумним днем». Він наголосив, що єдиний шлях до миру — «покласти край ізраїльській окупації».

Початок нормалізації на Близькому Сході?

Арабські держави історично чинили опір утворенню Ізраїлю як держави на Близькому Сході. Вони виступають проти існування Ізраїлю без гарантування прав місцевих мусульман у ньому. Прихильники ж створення Ізраїлю стверджують, що раніше на цих землях жили єврейські племена й існували єврейські держави.

У підсумку Ізраїль створив свою державу, а мусульмани намагаються домогтися незалежності своєї — Палестини. Зараз це частково визнана країна, більшу частину території, на яку вона претендує, контролює Ізраїль.

Саме тому заснування в 1948 році Ізраїлю та його визнання на рівні ООН призвело до конфлікту між ним і арабським світом. Його називають арабо-ізраїльським конфліктом.


Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

The maximum upload file size: 5 МБ. You can upload: image. Drop file here

Свіже
06.01.2022
Офіційна інформація
Українські COVID-сертифікати визнали ще шість країн світу, серед яких Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс і Таїланд, повідомляють у МОЗ. Це означає, що ...
05.01.2022
Етно-фольк-гурт Go_A зчинив фурор на Євробаченні-2021. Україномовний трек SHUM підкорив весь світ і справедливо ввійшов до трійки найпопулярніших за всю історію ...
05.01.2022
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв  прийняв відставку уряду, тимчасово виконувати обов’язки глави уряду буде Аліхан Смаїлов – указ Токаєва від 5 ...
04.10.2021
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я видаватимуть електронні лікарняні. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій ...
26.09.2021
У Лондоні на стадіоні «Тоттенхема» відбувся великий чемпіонський бій. Рахунок суддівських записок: 117–112, 116–112, 115–113. Усик став володарем поясів WBA, WBO, IBF і IBO у ...