<
beta 0.3

Бахрейн та ОАЕ підписали з Ізраїлем історичну угоду про визнання єврейської держави

У Вашингтоні відбулося підписання історичного документу між Ізраїлем, Бахрейном та Об’єднаними Арабськими Еміратами — останні визнали Ізраїль та домовились про нормалізацію відносин з єврейською державою.

Церемонія відбулася у Білому домі за посередництва президента США Дональда Трампа, який активно сприяв зближенню цих країн. До цього лише дві арабські країни визнавали Ізраїль — Єгипет та Йорданія, тепер до них доєднались ще дві.

Про це пише Громадське посилаючись на Al Jazeera.

Угоди з прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху підписали міністри закордонних справ ОАЕ та Бахрейну шейх Абдалла бен Заїд Аль Нахайян та Абдель Латіф аз-Заяні. Нетаньяху заявив, що нормалізація відносин з цими країнами допоможе досягнути миру з усіма арабськими країнами.

Дональд Трамп всіляко демонстрував свої заслуги у цій угоді, яка стала його великою дипломатичною перемогою (і ще й перед виборами).

«Народи Близького Сходу більше не дозволять розпалювати ненависть до Ізраїлю як виправдання радикалізму або екстремізму»

наголосив він.

Після підписання угоди представник Палестинської автономії Аммар Хіджазі назвав це «сумним днем». Він наголосив, що єдиний шлях до миру — «покласти край ізраїльській окупації».

Початок нормалізації на Близькому Сході?

Арабські держави історично чинили опір утворенню Ізраїлю як держави на Близькому Сході. Вони виступають проти існування Ізраїлю без гарантування прав місцевих мусульман у ньому. Прихильники ж створення Ізраїлю стверджують, що раніше на цих землях жили єврейські племена й існували єврейські держави.

У підсумку Ізраїль створив свою державу, а мусульмани намагаються домогтися незалежності своєї — Палестини. Зараз це частково визнана країна, більшу частину території, на яку вона претендує, контролює Ізраїль.

Саме тому заснування в 1948 році Ізраїлю та його визнання на рівні ООН призвело до конфлікту між ним і арабським світом. Його називають арабо-ізраїльським конфліктом.

Свіже
22.09.2020
Сотні китів опинилися на мілині біля західного узбережжя австралійського острова Тасманія. Рятувальники намагаються врятувати морських ссавців. За попередніми ...
22.09.2020
Британський сайт WhatCar провів дослідження надійності автомобілів та назвав 5 авто, які ламаються в перший рік після покупки. Експерти опитали 13 тисяч автовласників, ...
22.09.2020
У Німеччині почали боротьбу з українськими заробітчанами, які нелегально намагаються пробратися в країну. За даними місцевої поліції, українців затримують ...
22.09.2020
Компанія Apple хоче навчити свого голосового помічника Siri розуміти та відповідати українською мовою. Для цього на своєму сайті вона розмістила оголошення про ...
21.09.2020
Нововолинський відділ Володимир-Волинської місцевої прокуратури скерував до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про вчинення 17-річним мешканцем ...